Pasaulyje

2015.02.12 21:37

B. Obama oficialiai iškeltas Demokratų partijos kandidatu į prezidentus

ELTA2015.02.12 21:37

JAV demokratai savo kandidatu į prezidentus lapkritį vyksiančiuose prezidento rinkimuose oficialiai iškėlė dabartinį šalies vadovą Baracką Obamą.  

JAV demokratai savo kandidatu į prezidentus lapkritį vyksiančiuose prezidento rinkimuose oficialiai iškėlė dabartinį šalies vadovą Baracką Obamą.

Pirmoji B. Obamos ketverių metų kadencija baigiasi 2013 metų sausį. Pirminiuose partijos kandidato rinkimuose jis rimtų varžovų neturėjo. B. Obama antrosios kadencijos sieks kartu su savo viceprezidentu Joe Bidenu.

Respublikonai praėjusią savaitę partijos suvažiavime Tampoje savo kandidatu iškėlė buvusį Masačiusetso gubernatorių Mittą Romney. Jo pasirinktas kandidatas į viceprezidentus yra kongresmenas Paulas Ryanas.

Buvęs JAV prezidentas B. Clintonas ragina balsuoti už B. Obamą

Buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas antrąją Demokratų partijos suvažiavimo Šarlotėje (Šiaurės Karolinos valstija) dieną sakė kalbą ir ragino balsuoti už prezidentą B. Obamą, praneša BBC.

B. Clintonas oficialiai paskelbė B. Obamą demokratų kandidatu į JAV prezidentus ir apgynė jo ekonomikos politiką. B. Clintonas teigė, kad B. Obamos priimti ekonominiai sprendimai padėjo JAV išvengti dar didesnės recesijos ir šalies ekonomika pradėjo atsigauti. Vis dėlto B. Klintonas pripažino žinąs, kad dauguma eilinių amerikiečių ekonomikos atsigavimo kol kas nejaučia. Jis palygino B. Obamos kadenciją su pirmąja kadencija prezidento poste ir sakė, kad tuomet ekonomikos politika taip pat davė teigiamų rezultatų, bet gyventojai tai pajuto neiškart. B. Klintonas ragino rinkėjus suteikti B. Obamai dar vieną kadenciją ir žadėjo, kad tuomet jie pajus teigiamus pokyčius.

Tikimasi, kad trečiadienio vakarą B. Clintonas pasakyta kalba padės B. Obamai gauti daugiau viduriniosios klasės baltaodžių amerikiečių balsų. Apklausos rodo, kad ši JAV gyventojų grupė, kuri paprastai balsuoja už demokratus, B. Obamą vertina atsargiai, tačiau labai pasitiki B. Clintonu. Demokratų partija tikisi, kad B. Clintonas, kuris valdė šalį klestint ekonomikai ir subalansavo biudžetą, išsklaidys nuomonę, kad Respublikonų partijos kandidatas Mittas Romney šalies ekonomiką tvarkytų geriau nei B. Obama.                                           

JAV prezidento rinkimai vyks lapkričio 6-ąją.                          

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.