Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Popiežius Pranciškus išvyko į Šventąją Žemę

ELTA 2015.09.08 13:45

Popiežius Pranciškus šeštadienį išvyko į Šventąją Žemę. Per tris dienas pontifikas apsilankys Jordanijoje, Palestinoje ir Izraelyje.

Popiežius Pranciškus šeštadienį išvyko į Šventąją Žemę. Per tris dienas pontifikas apsilankys Jordanijoje, Palestinoje ir Izraelyje.

Kelionė skiriama popiežiaus Pauliaus VI vizito į Jeruzalę 50-osioms metinėms ir vyksta Konstantinopolio patriarcho Bartolomėjaus iniciatyva ir trijų šalių valstybių vadovų kvietimu.

Specialus aviacijos kompanijos „Alitalia“ lėktuvas su pontifiku anksti rytą išskrido iš Fjumičino oro uosto Romoje. Popiežių lydi aukščiausių Bažnyčios hierarchų delegacija ir daugiau kaip 70 žurnalistų.

Šventojo Sosto spaudos tarnyba pažymi, kad kelionės metu Pranciškus nesinaudos šarvuotais automobiliais: per susitikimus su tikinčiųjų miniomis Amane ir Betliejuje jis važiuos atviru visureigiu.

Kaip pabrėžė popiežius Pranciškus, svarbiausias jo vizito tikslas – religinis. Todėl ypač daug dėmesio bus skiriama apsilankymui prie Jordano upės, kur Jonas Krikštytojas pakrikštijo Jėzų Kristų, bendrai maldai Betliejuje, šventųjų vietų lankymui Jeruzalėje.

Savo pirmąjį užsienio vizitą popiežius Pranciškus surengė praėjusią vasarą į Braziliją. Šių metų rugpjūčio viduryje planuojama jo kelionė į Pietų Korėją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi