Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.23 10:57

Kinų milijardierius Liu Hanas nuteistas mirties bausme

ELTA 2014.05.23 10:57

Kinų magnatas Liu Hanas, vadovavęs nusikalstamai grupuotei, nuteistas mirties bausme. Apie tai penktadienį informuoja BBC. 

Kinų magnatas Liu Hanas, vadovavęs nusikalstamai grupuotei, nuteistas mirties bausme. Apie tai penktadienį informuoja BBC. 

Hubėjaus provincijos teismas nustatė, kad nuo 1993 metų Liu Hanas ir jo brolis Liu Wei organizavo seriją nusikaltimų. Panašiais nusikaltimais apkaltinti dar 34 grupuotės nariai. 

Kaip pastebi BBC remdamasi "Xinhua", Kinijos magnato veikla susijusi su buvusiu Kinijos saugumo vadu Zhou Yonkang, kuriam, nepatvirtintais duomenimis, paskelbtas namų areštas dėl įtarimų kyšininkavimu. 

Kaip skelbiama teismo nuosprendyje, be kitų dalykų, Liu Hanas ir jo grupuotė "užsidirbo nemažą kapitalą, vykdydama neteisėtą veiklą organizuotu būdu". Be to, jie kaltinami įvykdę "devynias žmogžudystes", organizavę "neteisėtą asmenų sulaikymą", kontroliavę vietos verslininkų veiklą. 

Iki arešto Liu Hanas ėjo konglomerato "Hanlong" valdybos pirmininko pareigas. Ši kompanija yra viena didžiausių kalnakasybos įmonių Sėčvanio provincijoje (Pietvakarių Kinija). "Forbes" žurnalo duomenimis, 2012 metais jis užėmė 148-ąją vietą turtingiausių Kinijos gyventojų sąraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi