Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.22 19:55

13 ukrainiečių karių žuvo per susirėmimus su prorusiškais separatistais

BNS, ELTA 2014.05.22 19:55

Ukrainos pareigūnai pranešė, kad 13 vyriausybės pajėgų karių žuvo ketvirtadienio rytą per susirėmimą su prorusiškais separatistais, augant nerimui dėl saugumo šalyje prieš sekmadienį numatytus trapiai šalies demokratijai būtinus prezidento rinkimus.

Ukrainos pareigūnai pranešė, kad 13 vyriausybės pajėgų karių žuvo ketvirtadienio rytą per susirėmimą su prorusiškais separatistais, augant nerimui dėl saugumo šalyje prieš sekmadienį numatytus trapiai šalies demokratijai būtinus prezidento rinkimus.

Kijevo provakarietiška vyriausybė taip pat informavo, kad jos pajėgos atrėmė separatistų bandymą įsiveržti į jos teritoriją iš Rusijos, ir paragino surengti neeilinę Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos sesiją Maskvos vaidmeniui smurto kurstyme aptarti.

Rinkimai turėtų stabilizuoti padėtį Ukrainoje po to, kai vasarį per masinius protestus buvo nuverstas Maskvos palaikomas Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius. Tačiau separatistai pažadėjo sužlugdyti rinkimus jų kontroliuojamuose rytiniuose šalies miestuose.

„Tikslas (separatistų) buvo atakuoti ir užimti Volnovachos miestą. Mūsų kariai gynė miestą ... Labai gaila, bet apšaudomi iš minosvaidžių, iš granatsvaidžių, iš sunkiųjų automatinių ginklų, mūsų vaikinai žuvo. 13 žmonių atidavė savo gyvybes už Ukrainą“, – sakė laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas.

Saugumo pajėgos minėjo 13 žuvusių karių ir 18 sužeistų per susirėmimą, kuris vyko anksti rytą 20 kilometrų į pietus nuo Donecko, kur maištininkai yra paskelbę „liaudies respubliką“.

Ukrainos laikinasis prezidentas pakvietė visų konfesijų atstovus į bendrą maldą „tylos dieną“

Ukrainos prezidentas, Aukščiausiosios Rados pirmininkas Oleksandras Turčynovas pasiūlė surengti bendrą maldą už Ukrainą cerkvėse ir bažnyčiose šeštadienį, prezidento rinkimų išvakarėse.

„Su tokia iniciatyva mes pasirodome prezidento rinkimų išvakarėse, kai pagal įstatymą paskutinę dieną prieš rinkimus, tai yra šeštadienį (ši diena vadinama tylos diena) draudžiamas bet koks agitavimas, bet kokia propaganda. Esu įsitikinęs, kad labai svarbu mūsų šaliai, jog įvyktų bendra malda už mūsų Ukrainą“, – kalbėjo O. Turčynovas per susitikimą su bažnyčių vadovais ketvirtadienį Kijeve.

„Visose cerkvėse, visose šventyklose šitą dieną, svarbaus mūsų valstybei pasirinkimo išvakarėse, visos bažnyčios, visos konfesijos susivienys bendroje maldoje Dievui, kad Jis palaimintų šalį“, – sakė O. Turčynovas.

„Dvasinis pamatas, kurį stato visos mūsų valstybės bažnyčios, turi stiprinti ir vienyti valstybę“, – pridūrė jis, padėkojęs už bažnyčių, „skleidžiančių tiesą, teisybę“, pagalbą valstybei.

Luhansko srityje ginkluoti žmonės užėmė keturias vienos bendrovės šachtas

Ginkluoti vadinamosios savigynos aktyvistai gegužės 22 dieną užėmė visas bendrovės „Lisičanskuhol“ šachtas, pranešė Ukrainos energetikos ir akmens anglies pramonės ministerija.

„Dėl užpuolimo keturios šachtos laikinai sustabdė gamybinę veiklą“, – sakoma pranešime.

„Tokie veiksmai turi visus sunkaus baudžiamojo nusikaltimo požymius. Ministerija kreipėsi į Ukrainos saugumo tarnybą (UST), kad nedelsiant būtų imtasi reagavimo priemonių“, – nurodė ministerijos spaudos tarnyba.

Taip pat pažymima, kad „teroristai grasina darbininkams ginklu ir reikalauja sprogmenų“.

Separatistai Rusijos prašo pripažinti Donecko nepriklausomybę

Ukrainos Donecko regiono separatistai į Rusiją kreipėsi su prašymu pripažinti jų „liaudies respublikos“ nepriklausomybę.

Tokį prašymą Donecko separatistų lyderis Denisas Pušilinas išsiuntė abiem Rusijos Federalinės Asamblėjos rūmams, Užsienio reikalų ministerijai ir prezidentui Vladimirui Putinui.

Po gegužės 11 dieną surengto neteisėto referendumo, Ukrainos Donecko regiono separatistai į Maskvą kreipėsi prašydamiesi į Rusijos Federacijos sudėtį, tačiau Rusijos užsienio reikalų ministerija tuomet pranešė negavusi jokio oficialaus rašto šiuo klausimu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi