Pasaulyje

2014.05.22 13:56

„Luhansko liaudies respublika“ skelbia karinę padėtį

DELFI.lt, BNS, ELTA, LRT.lt2014.05.22 13:56

Apsišaukėlės „Luhansko liaudies respublikos“ (LLR) vadovybė nusprendė įvesti regione karinę padėtį.

Apsišaukėlės „Luhansko liaudies respublikos“ (LLR) vadovybė nusprendė įvesti regione karinę padėtį.

Kaip praneša RSN, tai ketvirtadienį pareiškė LLR vadovas, „liaudies gubernatorius“ Valerijus Bolotovas.

„Šis sprendimas susijęs su tuo, kad Kijevo chunta pradėjo karo veiksmus. Pas mus jau žmonės žūsta“, – sakė jis. V. Bolotovas ketina artimiausiu metu paskelbti specialų pareiškimą.

V. Bolotovas kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ragindamas įvesti „taikdarių kariuomenę“ į pasiskelbusiosios „Luhansko Liaudies Respublikos“ teritoriją, skelbia TSN.

„Šiandien 4 val. ryte Ukrainos kariuomenė įvykdė agresijos aktą prieš taikius gyventojus. Neteisėta Kijevo valdžia vykdo baudžiamąją operaciją prieš Luhansko Respubliką. Jos kariuomenė ir toliau okupuoja atskirus Respublikos regionus, ir kelia grėsmę piliečių gyvybei“, – pranešė V. Bolotovas.

Jo teigimu, LLR separatistai neturi pakankamai pajėgų, „kad išvytų engėjus“, todėl jis tikisi, jog sprendimą dėl taikdarių kariuomenės įvedimo Rusija priims kuo anksčiau, kol regione neprasidėjo „humanitarinė katastrofa, kurią dirbtinai bando sukelti Ukrainos vadovybė“.

12:49 val. Ukrainos Donecko regione žuvo 11 karių

Kaip praneša bb.co.uk, per naktį vykusius neramumus su Donecko regiono separatistais, žuvo 11 Ukrainos karių.

11:01 val. Rusijos karinė aviacija erzina Ukrainą

Rusijos karinė aviacija ir toliau pažeidinėja Ukrainos oro erdvę. Trečiadienį, gegužės 21 d. Rusijos karinis lėktuvas Mi–8 pažeidė Ukrainos oro erdvę, skelbia TSN.

09:04 val. Gegužės 21-osios vakare pasienio patruliavimo būrys „Krasnodon“ užfiksavo mėginimą patekti į Ukrainą iš Rusijos pusės

Trys sunkvežimiai bandė kirsti sieną ne per pasienio punktą. Nežinomi asmenys į įspėjamuosius šūvius nereagavo ir nesustojo. Tuomet Ukrainos pareigūnai ėmė šaudyti į sunkvežimius, tačiau jiems pavyko apsisukti ir grįžti atgal į Rusijos teritoriją.

„Tą pačią dieną 22 valandą 10 minučių į pasienio tarnybos skyrių „Staničnaja Luhanskaja“ atvyko trisdešimties žmonių grupė, jie buvo ginkluoti automatiniais ginklais, turėjo ir kulkosvaidžių. Jie iškėlė ultimatumą sudėti ginklus ir palikti pasienio padalinio patalpas“, - pridūrė tarnyboje.

„Kaip buvo pranešta, Ukrainos pasieniečiai atsisakė paklusti reikalavimams ir iškvietė pastiprinimą. Vėliau teroristai pradėjo šturmą, buvo naudojami automatiniai ginklai, kulkosvaidžiai, granatsvaidis ir rankinės granatos. Mėginimas užimti pasienio padalinį nepavyko.

„Pirmą valandą trys minutės prasidėjo antras šturmas, buvo naudojami sunkūs automatiniai ginklai bei granatsvaidžiai. Iš artimiausių namų ėmė šaudyti snaiperiai. Puolimas vėl buvo atremtas. Apie antrą valandą teroristai pradėjo trečią nesėkmingą mėginimą užimti pasienio tarnybos skyrių“, - teigiama Valstybinės sienos tarnybos pranešime.

Pasieniečiams pavyko sunaikinti du snaiperių šaudymo taškus ir kelių volą, kuriuo užpuolikai bandė prasiveržti pro vartus į pasienio padalinio teritoriją. Tarp pasieniečių yra sužeistų ir kontuzytų.

Rusijos žiniasklaida: iš pasienio su Ukraina regionų išskrido 15 lėktuvų, nuo birželio  – kitas mokymų etapas

Iš Rusijos Rostovo, Belgorodo ir Briansko sričių trečiadienį, gegužės 21 dieną, išskrido 15 lėktuvų Il-76, kurie į nuolatinės tarnybos vietas išgabeno karius, dalyvavusius kariniuose mokymuose poligonuose, esančiuose pasienio su Ukraina teritorijose, skelbia newsru.com.

„Karinė technika ir ginkluotė, kitas materialus turtas iškeliaus traukiniais“, – patikslino šaltinis Rusijos gynybos ministerijoje, skelbia ITAR-TASS. Šiuo metu išsiųstos jau keturios traukinių kolonos.

Rusijos gynybos ministerijos teigimu, maršrutai, kuriais Rusijos kariai ir karinė technika keliauja iki oro uostų ir geležinkelio stočių, parinkti taip, jog kuo mažiau trikdytų eismą bendrojo naudojimo keliuose.

Šarvuota technika gabenama tik specialiais sunkvežimiais. Nuo birželio 1-osios dienos nuolatinės tarnybos vietose prasideda vasarinis karinių mokymų etapas.

Rusijos kariai ir karinė technika nuo pasienio su Ukraina teritorijų traukiasi Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu nurodymu. Pastarasis tokį įsakymą gavo iš šalies prezidento Vladimiro Putino.

Primename, jog NATO trečiadienį teigė vis dar neturinti įrodymų, kad Rusijos daliniai pasitraukė nuo Ukrainos pasienio

„Aš kiekvieną rytą pabundu su viltimi pamatyti, kad rusų pajėgos iš tikrųjų ir pastebimai pasitraukė“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo Sarajeve viešintis NATO generalinis sekretorius A. F. Rasmusenas. Tačiau turiu jums pasakyti, kad iki šiol neturime aiškių Rusijos dalinių pasitraukimo įrodymų".

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.