Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ukrainos Gynybos ministerija: pasienyje ruošiamas koridorius

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Pasienyje su Ukraina ruošiamas koridorius išvesti separatistams iš Slovjansko miesto teritorijos ir išgabenti kūnams.

Pasienyje su Ukraina ruošiamas koridorius išvesti separatistams iš Slovjansko miesto teritorijos ir išgabenti kūnams.

Gegužės 20 d. kariai išformavo du patikrinimo postus Dmytrivkoje (Donecko sritis) netoli valstybinės Ukrainos sienos.

Apie tai pranešė Antiteroristinių operacijų operatyvinės informavimo grupės vadovas Vladislavas Selezniovas socialiniame tinklalapyje „Facebook“, rašo news.liga.net.

Jo duomenimis, į minėtą rajoną atvyko apie 30 ginkluotų asmenų dviem KAMAZ automobiliais.

„Gautais operatyviniais duomenimis, ruošiamas koridorius išvesti pagrindiniams separatistams, kurie dabar yra Slovjansko miesto teritorijoje, ir išvežti žuvusių per susidūrimus su ukrainiečių kariais banditų kūnus“, – pranešė V. Selezniovas.

Jis pridūrė, kad yra informacijos apie tai, jog Slovjansko daugiabučių viršutiniuose aukštuose ir ant stogų įrengi separatistų šaudymo taškai.

Primename, jog anksčiau karinių ir politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas irrgi pranešė, kad veikiantys Donbase teroristai ruošia koridorių išvesti dalį teroristų pajėgų ir Slovjansko į Rusijos teritoriją.

Slovjanske – naujos atakos

Ukrainiečių separatistai du kartus bandė pulti ukrainiečių karius, abu išpuoliai buvo atremti.

Nukentėjusių abiejose pusėse nėra, informuoja news.liga.net.

Gegužės 20 d. 20.40 val. ginkluoti šaunamaisiais ginklais ir snaiperių šautuvais apie 40 separatistų būrys bandė užpulti ukrainiečių karių patikrinimo punktą Slovjansko rajone.

Apie tai socialiniame tinklapyje „Facebook“ parašė Antiteroristinių operacijų operatyvinės informavimo grupės vadovas Vladislavas Selezniovas.

„Banditai bandė apeiti patikrinimo punktą kalvomis iš kairės, bet ukrainiečių kariams ėmusis ryžtingų veiksmų, atsitraukė, apšaudė patikrinimo punktą iš minosvaidžių“, – parašė V. Selezniovas.

Jis taip pat pranešė, kad kariai atrėmė ir 20 banditų grupuotę, kuri 21.30 val. Iziumo rajone bandė užpulti ukrainiečių karių koloną. „Per minėtus įvykius nukentėjusių civilių gyventojų ir ukrainiečių karių nėra“, – pabrėžė V. Selezniovas.

Patikrinimo punktai Slovjansko ir Iziumo rajonuose puolami beveik kasdien.