Pasaulyje

2014.05.21 10:57

Nigerijoje per sprogimus žuvo mažiausiai 118 žmonių

BNS2014.05.21 10:57

Centriniame Nigerijos regione per dviejų automobiliuose buvusių bombų sprogimus antradienį žuvo mažiausiai 118 žmonių ir sugriuvo ištisi pastatai – tai dar vienas akibrokštas tarptautinės bendrijos remiamai vyriausybės saugumo operacijai.

Centriniame Nigerijos regione per dviejų automobiliuose buvusių bombų sprogimus antradienį žuvo mažiausiai 118 žmonių ir sugriuvo ištisi pastatai – tai dar vienas akibrokštas tarptautinės bendrijos remiamai vyriausybės saugumo operacijai.

Džose Nacionalinės nelaimių valdymo agentūros (NNVA) koordinatorius Mohammedas Abdulsalamas sakė, kad pastatai sugriuvo Naujosios Abudžos turgaus rajone ir kad po sprogimo kilo didžiuliai gaisrai.

„Griuvėsiuose gali būti daugiau lavonų“, – sakė jis ir pridūrė: „Tikslus jau rastų lavonų skaičius dabar yra 118 ... (Dar) 56 žmonės buvo sužeisti“.

Tačiau Plynaukštės valstijos, kurios sostinė yra Džosas, policija ginčijo NNVA skaičius ir teigė, kad žuvo 46 ir buvo sužeisti dar 45 žmonės.

„Mes sakome „46“, – sakė valstijos policijos komisaras Chrisas Olakpe. – Tokį skaičių turime morguose. Bet neatmetame galimybės, (kad yra) daugiau lavonų“.

Kariškiai nurodė, kad savadarbiai sprogmenys buvo paslėpti sunkvežimyje ir mikroautobuse. Antrasis sprogimas nugriaudėjo maždaug 20 minučių po pirmojo, jau dirbant gelbėtojams.

Dauguma aukų yra moterys, nurodė valstijos gubernatoriaus Jonaho Jango atstovas Pamas Ayuba.

Plynaukštės valstija yra vadinamojoje Nigerijos Vidurio Juostoje, kur pietinis, daugiausia krikščioniškas šalies regionas susitinka su daugiausia musulmoniška šiaure.

Kol kas nėra jokių požymių dėl to, kas yra atsakingas už šias naujausias atakas, bet Kano policija nurodė, kad areštavo du vyrus ryšium su sekmadienio sprogdinimu, nors daugiau detalių nepateikė.

Nigerijos prezidentas Goodluckas Jonathanas pasmerkė išpuolį Džoso mieste, pavadino jį „tragišku žmogaus laisvės užpuolimu“ ir pasmerkė kaltininkus kaip „žiaurius ir blogus“.

Tačiau naujas išpuolis iškels naujų klausimų dėl to, ar vyriausybė valdo padėtį šalies saugumo srityje.

G. Jonathanas jau buvo raginamas atsistatydinti dėl nesugebėjimo užtikrinti nigeriečių ir jų turto saugumo, be to, buvo kritikuojamas dėl vangaus atsako į „Boko Haram“ kovotojų įvykdytą daugiau kaip 200 mokyklinio amžiaus mergaičių pagrobimą.

Tarptautinė komanda, kurioje dirba specialistai iš Jungtinių Valstijų, Britanijos, Prancūzijos ir Izraelio, dalyvauja ieškant 223 mergaičių, kurios balandžio 14 dieną buvo pagrobtos atokiame šiaurės rytų regione esančiame Čiboko mieste.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.