Naujienų srautas

Pasaulyje2012.09.05 13:30

Tibetiečių vienuolyne kinų policija įvykdė reidą, penki vienuoliai suimti

LRT.lt 2012.09.05 13:30

Savaitgalį šimtai apsiginklavusių saugumo pajėgų pareigūnų įsiveržė į Tibeto vienuolyną, esantį Qinghai provincijoje, šiaurės vakaruose, ir suėmė keturis jau anksčiau ketinamus sulaikyti vienuolius bei vieną, fotografavusį šį reidą, praneša Tibeto šaltiniai.

Savaitgalį šimtai apsiginklavusių saugumo pajėgų pareigūnų įsiveržė į Tibeto vienuolyną, esantį Qinghai provincijoje, šiaurės vakaruose, ir suėmė keturis jau anksčiau ketinamus sulaikyti vienuolius bei vieną, fotografavusį šį reidą, praneša Tibeto šaltiniai.

Vietos tibetiečių įsitikinimu, bent trys iš šių šeštadienio reido metu suimtų vienuolių buvo paimti dėl to, jog užsienio žiniasklaidai suteikė detalios informacijos apie birželio mėnesį vykusius protestus, skelbia rfa.org.

Šaltinių teigimu, vienuoliai, mėginę sustabdyti suėmimus, buvo sumušti.

„Rugsėjo pirmąją Kinijos policija ir viešojo saugumo biuro pareigūnai maždaug 60-yje automobilių atskriejo į Zilkaro vienuolyną“, – praneša šaltiniai.

Vienuolynas, kuriame birželį vyko savanoriški vienuolių susideginimai, simbolizuojantys pasipriešinimą Pekino diktatūrai, sulaukė skambučio. Buvo pranešta, kad čia gali tikėtis oficialaus vizito.

„Netrukus po skambučio vienuolyne buvo nutrauktas elektros tiekimas ir sutrikdytas susisiekimo priemonių darbas“, – liudija šaltinis.

Ginkluotos pajėgos apsupo vienuolyną. Vienas šaltinis pasakoja, kad „jie atvyko sulaikyti keturių vienuolių, apie juos policija jau buvo surinkusi daug informacijos“. Anot jo, policijos pareigūnų buvo tiek daug, kad jie „užpildė visą vienuolyną“. Teigiama, kad policininkų buvo daugiau negu vienuolyno gyventojų.

Reido metu buvo suimtas trisdešimtmetis vienuolis Lobsang Jinpa, 25-erių metų Tsultrim Kalsang, 30-metis Ngawang Monlam ir 44-erių metų Sonam Yignyen.

Penktasis vienuolis – 45-erių metų Sonam Sherab – buvo suimtas po to, kai policija pastebėjo jį filmuojantį vykdomą pareigūnų operaciją.

Iš vienuolių kambarių buvo paimti kompiuteriai ir DVD diskai. Į kai kuriuos vienuolius buvo nukreipti policijos ginklai, jie buvo mušami, pasakoja šaltinis.

„Vietiniai gyventojai įtaria, kad trys vienuoliai buvo išvesti todėl, kad pranešė užsienio žiniasklaidai apie du susideginusius asmenis. Kitas vienuolis galėjo būti suimtas dėl to, kad turėjo Dalai Lamos nuotraukų“, – tvirtina šaltinis.

Kinijos šiaurės vakaruose esančioje Gansu provincijoje praėjusią savaitę buvo suimtas Tibeto vienuolis Kalsang Gyatso, manoma, už tai, kad dalyvavo kovo 20 dieną vykusiame proteste prieš Kinijos valdžią.

Žmogaus teisių atstovai išreiškė susirūpinimą dėl augančio tibetiečių suiminėjimo skaičiaus.

„Pasaulio lyderiai ignoruoja pagrindines tibetiečių žmogaus teises, nes bijo sugadinti santykius su Kinija“– sako organizacijos „Free Tibet“ direktorė Stephanie Brigden.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi