Pasaulyje

2015.02.14 17:02

Prancūzijos žinybos ketina ekshumuoti Y. Arafato kūną

ELTA2015.02.14 17:02

Prancūzijos žinybos, tirdamos įtarimus dėl galimo Yassiras Arafatas nužudymo, ketina ekshumuoti palestiniečių lyderio palaikus.  

Prancūzijos žinybos, tirdamos įtarimus dėl galimo Yassiras Arafatas nužudymo, ketina ekshumuoti palestiniečių lyderio palaikus.

Trys pareigūnai vyks į Ramalą Vakarų krante, kur palaidotas J. Arafatas. Ekshumacijai būtinas Izraelio ir palestiniečių pritarimas. Palestinos vadovas Mahmoudas Abbasas jau pareiškė tam neprieštarausiąs.

Praėjus beveik aštuoneriems metams po J. Arafato mirties Prancūzija neseniai pradėjo tyrimą dėl galimo jo nužudymo. Taip reaguojama į liepos pabaigoje J. Arafato našlės Suha pateiktą prašymą. Ji įtaria, kad jos vyras buvo nunuodytas.

J. Arafatas iki šiol neaiškiomis aplinkybėmis mirė vienoje Paryžiaus ligoninėje 2004 metų lapkričio 11–ąją. Jo sveikata staiga labai smarkiai pablogėjo tų metų spalį. Palestiniečiai jau seniai įtaria Izraelį nužudžius J. Arafatą.

Liepą ekspertai tyrė J. Arafato rūbus, kuriuos jis vilkėjo prieš mirtį ir nustatė padidėjusius polonio 210 rodiklius. Radioaktyvaus izotopo pėdsakų rasta ir ant jo dantų šepetėlio bei plaukų.

Tačiau Šveicarijos mokslininkai pabrėžė, kad jų gauti rezultatai nėra įrodymas, kad J. Arafatas buvo nunuodytas.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt