Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 21:37

Dėl žudynių Huloje Sirijos ambasadoriai išsiunčiami namo

ELTA 2015.02.12 21:37

Tarptautinei bendruomenei pasipiktinus civilių žudynėmis Hulos mieste Sirijoje, antradienį Prancūzija ir Australija iš savo sostinių išsiuntė Sirijos diplomatus. 

Tarptautinei bendruomenei pasipiktinus civilių žudynėmis Hulos mieste Sirijoje, antradienį Prancūzija ir Australija iš savo sostinių išsiuntė Sirijos diplomatus.  Taip pat pasielgti ketina ir kitos valstybės.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurentas Fabius Sirijos prezidentą Basharą al Assadą pavadino žudiku, o Australijos užsienio reikalų ministras Bobas Carras sakė, kad už žudynes Hulos mieste atsakingi asmenys turės už tai atsiimti.

„B. al Assadas yra savo žmonių žudikas. Jis turi atsisakyti valdžios ir geriau kuo anksčiau“, – sakė L. Fabius.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as reporteriams sakė, kad iš Paryžiaus išsiunčiamas Sirijos ambasadorius. Pasak jo, šis sprendimas buvo priimtas pasitarus su Prancūzijos partneriais.

Diplomatiniai šaltiniai keliose šalyse informavo, kad ir kitos vyriausybės imsis panašių veiksmų. Šaltinis Vokietijoje teigia, kad iš Berlyno bus išsiųstas Sirijos ambasadorius ir taip pat pasielgti žada JAV, Britanija ir kitos valstybės.

Sirijos diplomatų išsiuntimas žymi naują tarptautinių pastangų sustabdyti smurtą Sirijoje etapą.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi