Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Tailando armija šalyje įvedė karo padėtį, kad atkurtų tvarką

BNS 2015.09.08 13:45

Tailando armija antradienį neramumų krečiamoje karalystėje paskelbė karo padėtį, kad atkurtų tvarką po daug mėnesių vykusių kruvinų antivyriausybinių protestų.

Tailando armija antradienį neramumų krečiamoje karalystėje paskelbė karo padėtį, kad atkurtų tvarką po daug mėnesių vykusių kruvinų antivyriausybinių protestų.

Sostinėje Bankoke buvo dislokuoti ginkluoti kariai, tačiau armija pabrėžė, jog karo padėties įvedimas „nėra perversmas“.

Pareiškime, kuris buvo paskelbtas per kariškių kontroliuojamą televiziją, armija nurodė, kad karo padėtis įvesta siekiant „atkurti taiką ir tvarką žmonėms iš visų pusių“, pabrėždama, jog šis žingsnis – ne perversmas.

„Visuomenė neturi panikuoti, ji gali toliau gyventi įprastai“, – priduriama pareiškime.

Sostinės centrinėje dalyje esančiame prekybiniame rajone, kur įsikūrę daug viešbučių, buvo matyti ginkluoti kariai ir šarvuotasis transporteris su kulkosvaidžiu.

Kariai taip pat užėmė televizijos stotis, o armija nurodė, kad žiniasklaida bus cenzūruojama.

Premjerės Yingluck Shinawatros nušalinimas po Konstitucinio Teismo anksčiau šį mėnesį paskelbtos prieštaringai vertinamos nutarties, kad ji viršijo savo įgaliojimus, smarkiai padidino įtampą šioje Pietryčių Azijos valstybėje, kurią ne vienus metus krečia politiniai neramumai.

Vadinamieji raudonmarškiniai, remiantys Yingluck Shinawatrą ir jos milijardierių brolį Thaksiną, kuris 2006 metais buvo pašalintas iš premjero posto per karinį perversmą, įspėjo apie pilietinio karo grėsmę, jei valdžia bus perduota nerinktam lyderiui, kaip reikalauja opozicija.

Svarbus Jungtinių Valstijų sąjungininkas Tailandas, kurio ekonomika yra antra pagal dydį Pietryčių Azijoje, normaliai veikiančios vyriausybės neturi nuo gruodžio.

Tai sutrikdė vyriausybės išlaidų valdymą ir kontrolę, taip pat atbaidė investuotojus ir turistus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi