Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.19 17:00

Izraelio parlamentas naująjį prezidentą rinks birželio 10 dieną

BNS 2014.05.19 17:00

Izraelio parlamentarai kadenciją baigiančio prezidento Shimono Pereso įpėdinį išrinks birželio 10-ąją, pirmadienį žurnalistams pranešė Kneseto pirmininkas Yuli Edelsteinas.

Izraelio parlamentarai kadenciją baigiančio prezidento Shimono Pereso įpėdinį išrinks birželio 10-ąją, pirmadienį žurnalistams pranešė Kneseto pirmininkas Yuli Edelsteinas.

Šis parlamento pirmininko pareiškimas reiškia, kad prasideda oficiali prezidento rinkimų kampanija.

Politikos veteranas, Nobelio taikos premijos laureatas 90-metis Sh. Peresas prezidento pareigas eina nuo 2007-ųjų.

Pasak Y. Edelsteino, kandidatai turi gauti mažiausiai 10 kitų parlamentarų paramą ir pateikti pirmininkui savo oficialų prašymą raštu gegužės 27 dieną.

Izraelio prezidento postas yra daugiau simbolinis, nes vykdomąją valdžią turi šalies premjeras.

Sh. Peresas atsistatydins liepos pabaigoje, prieš pat savo 91-ąjį gimtadienį, baigdamas beveik septynis dešimtmečius trukusią savo politinę karjerą.

Šis Y. Edelsteino pranešimas nuskambėjo po kelis mėnesius trukusios būsimųjų kandidatų neoficialios, bet energingos rinkimų kampanijos, kurią vykdė ir dabartinis energetikos ministras Silvanas Shalomas, kovą policijos apklaustas dėl įtarimų, susijusių su prieš 15 metų įvykdytu lytiniu nusikaltimu.

Kitas kandidatas į prezidentus yra Darbo partijos parlamentaras Benjaminas Ben Eliezeras, kuris kelis kartus yra vadovavęs ministerijoms ir jau turi užsitikrinęs reikiamą parlamentarų paramą.

Taip pat pirmadienį apie ketinimą kelti savo kandidatūrą pranešė buvęs Kneseto pirmininkas Reuvenas Rivlinas iš „Likud“. Jis dalyvavo ir 2007 metų rinkimuose, kuriuose pralaimėjo Sh. Peresui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi