Pasaulyje

2014.05.19 15:15

Rusijos vaidmuo aneksuojant Krymą atsiskleidė kitu aspektu

DELFI.lt2014.05.19 15:15

Rusijos vaidmuo aneksuojant Krymą ir palaikant teroristus Donbase atsiskleidė kiek kitu aspektu.

Rusijos vaidmuo aneksuojant Krymą ir palaikant teroristus Donbase atsiskleidė kiek kitu aspektu.

Pasirodo, kad „Strelkovo“ pravarde vadinamas Igoris Girkinas – vienas iš teroristų vadų Ukrainos rytuose – gerai išanalizavo Ukrainą dar prieš Krymo okupaciją, užsitikrinęs Rusijos Ortodoksų Bažnyčios bei Kremliaus milijardieriaus paramą, rašo newsru.com.

Aptikti faktai liudija: prisidengdami Ortodoksų Bažnyčia, Rusijos Dūmos nariai kartu su I. Girkinu rengė specialiąją operaciją Ukrainoje dar gerokai prieš Krymo pseudoreferendumą, savo reportaže teigė svetainė tsn.ua.

Likus mėnesiui iki Krymo aneksijos, sausio 30-ąją, „šventoji“ delegacija su Rusijos Ortodoksų Bažnyčios ir patriarcho Kirilo pritarimu iš Atono į Simferopolį atgabeno stačiatikių šventenybę – Trijų Išminčių dovanas.

Rūpintis vertingų krikščioniškojo pasaulio relikvijų saugumu buvo patikėta I. Girkinui, kuris šiuo metu vadovauja teroristams Donbase ir yra žinomas „Strelkovo“ pseudonimu.

„Faktiškai I. Girkinas, prisidengdamas šiomis relikvijomis, išnaudojo šį vizitą tam, kad susitiktų su apsišaukėliškos vadovybės vadovu Aksionovu“, – siužete teigė šaltinis iš Ukrainos saugumo tarnybos, įvardytas Vladimiru.

Paaiškėjo, kad I. Girkinas būdavo beveik nuolatinis stačiatikių delegacijų Ukrainoje narys.

Turima įrodymų, kad jis planine tvarka lankydavosi Rusijos Ortodoksų Bažnyčios rytinėse ir pietinėse vyskupystėse. Dabar tai faktiškai galima vertinti kaip žvalgybinę ir parengiamąją misiją.

Sprendžiant iš visko, jis nebuvo vienintelis toks „piligrimas“.

Maskvos ir visos Rusijos patriarchas Kirilas yra pareiškęs, jog politiniai įvykiai Ukrainoje kelia „pilietinės konfrontacijos bei tautos skilimo grėsmę“, ragino žmones laikytis taikos bei ramybės ir pažadėjo už tai melstis.

Taip pat žinoma, kad Rusijos Ortodoksų Bažnyčia Ukrainos teritorijoje esančių Rusijos kariškių veiksmus laiko „taikos palaikymo misija“.

Tai yra pareiškęs Rusijos Ortodoksų Bažnyčios ryšių su visuomene skyriaus vadovas, archijerėjus Vsevolodas Čaplinas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.