Pasaulyje

2014.05.19 14:51

Latvijos saugumas: rusų žvalgyba veikia vis aktyviau

ELTA2014.05.19 14:51

Latvijos saugumo policijos ataskaitoje apie 2013 metus pažymima, jog Rusijos specialiųjų tarnybų veikla šalyje smarkiai suaktyvėjo.

Latvijos saugumo policijos ataskaitoje apie 2013 metus pažymima, jog Rusijos specialiųjų tarnybų veikla šalyje smarkiai suaktyvėjo.

Paviešintame dokumente teigiama, kad Maskvos specialiosios tarnybos Latvijoje tradiciškai domėjosi vidaus politikos procesais, o didelė dalis veiklos iš esmės buvo skirta organizuoti bendradarbiavimą su šalyje gyvenančia rusų diaspora ir aktyvistais įvairiuose regionuose. Nemažas dėmesys buvo skirtas asmenims, kurie dėl įvairių priežasčių dažnai lankydavosi Rusijoje, ypač jei jie į Latviją gabendavo kontrabandą. Latvijos saugumo tarnybos pareigūnų tikinimu, kontrabandininkus lengva šantažuoti, todėl jie yra puikūs kandidatai informacijai rinkti.

Ne mažiau aktyvi buvo ir dezinformacijos kampanija apie Latvijoje „atgimstantį nacizmą“ ar „katastrofišką šalies ekonominę situaciją“. Saugumo policijos ataskaitoje rašoma, kad už šio informacinio karo greičiausiai taip pat slypi Rusijos specialiosios tarnybos.

2013 metais ypač daug Maskvos dėmesio susilaukė su slapta informacija dirbantys Latvijos pareigūnai, nors dominančią informaciją dažniausiai buvo bandoma išgauti per trečiuosius asmenis, kurie pažįsta tokius valstybės tarnautojus.

Latvijos saugumo policija įspėja, jog, artėjant Seimo rinkimams ir Latvijos pirmininkavimui Europos Sąjungos (ES) Tarybai, žiniasklaidoje padažnės bandymų diskredituoti šalies vyriausybę, o užsienio geopolitiniai interesai Latvijoje ir toliau bus įgyvendinami per įvairias „tėvynainių organizacijas“.