Pasaulyje

2014.05.19 16:16

V. Putinas po pratybų netoli Ukrainos davė įsakymą kariškiams grįžti savo į bazes

BNS, ELTA2014.05.19 16:16

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui dar kartą paskelbus apie rusų karių atitraukimą nuo Ukrainos sienos, NATO pareigūnai tokią informaciją iškart paneigė, skelbia „Reuters“.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė pratybose trijuose regionuose šalia Ukrainos sienos dalyvavusiems kariškiams grįžti į savo nuolatinės dislokacijos vietas, pirmadienį pranešė naujienų agentūra „Interfax“.

„Ryšium su planinės pavasarinės pajėgų parengimo fazės, pagal kurią buvo numatytas jų perdislokavimas ir kuri vyko ... poligonuose Rostovo, Belgorodo ir Briansko srityse, pabaiga V.Putinas įsakė gynybos ministrui Sergejui Šoigu grąžinti mokymuose dalyvavusias pajėgas į jų nuolatinės dislokacijos vietas ir tęsti kovinį parengimą gretimuose poligonuose“, – pranešė prezidento spaudos tarnyba.

Kol kas neaišku, ar šis įsakymas reiškia, kad netoli sienos su Ukraina, kur NATO vertinimu, sutelkta maždaug 40 tūkst. Rusijos karių, jų dabar bus mažiau.

NATO ir Jungtinės Valstijos sakė, jog po V. Putino gegužės 7 dienos pareiškimo, kad pajėgos nuo sienos buvo atitrauktos, nebuvo jokių tokio atitraukimo ženklų.

Pirmadienį vienas Aljanso karininkas pakartojo NATO poziciją dėl Rusijos pajėgų grįžimo į bazes.

„Nematėme jokio judėjimo, kuris patvirtintų (tą pranešimą)“, – sakė karininkas, kuris nesutiko skelbti savo pavardės.

Rusijos pajėgos nuo kovo buvo dislokuotos trijuose regionuose prie Ukrainos sienos ir tai kėlė didelį Ukrainos naujosios valdžios bei Vakarų šalių susirūpinimą dėl potencialios invazijos.

Maskva ne kartą teigė, kad turi teisę savo teritorijoje vykdyti bet kokias pratybas, ir kaltino Vakarus išpučiant pajėgų buvimą prie rytinių Ukrainos sienų, įskaitant rajonus netoli Donecko ir Luhansko regionų, kuriuose separatistai šį mėnesį paskelbė nepriklausomybę.

Rusija taip pat ragino „tuojau pat nutraukti“ Ukrainos pajėgų, šalies rytuose kovojančių su separatistais, „baudžiamąją operaciją ir smurtinius veiksmus“ ir pareikalavo „išvesti karius“.

Pareiškime sakoma, kad V. Putinas taip pat „sveikina pirmuosius kontaktus tarp Kijevo ir federalizacijos šalininkų“.

„Rusijos Federacijos prezidentas (Vladimiras Putinas) sveikina pirmuosius kontaktus tarp Kijevo ir federalizacijos šalininkų, kurių tikslas – užmegzti tiesioginį dialogą, kuriame turi dalyvauti visos suinteresuotos šalys“, – sakoma Kremliaus spaudos tarnybos paskelbtame pareiškime.

Sunkioje padėtyje atsidūrusi Ukrainos vyriausybė prieš gegužės 25 dieną numatytus rinkimus šeštadienį šalies rytuose esančiame Charkove surengė antrą dialogo ratą, kuriame dalyvavo įvairiausi Ukrainos politikai, tarp jų – prorusiški, bet nebuvo separatistų lyderių.

Prieš tai, kai antradienį išvyks į Kiniją, V. Putinas taip pat pirmininkavo Saugumo tarybos posėdžiui dėl Ukrainos, pranešė Kremlius.

NATO: pranešimai apie rusų karių atitraukimą klaidingi

V. Putinui dar kartą paskelbus apie rusų karių atitraukimą nuo Ukrainos sienos, NATO pareigūnai tokią informaciją iškart paneigė, skelbia „Reuters“.

„Kol kas nematėme jokių veiksmų, patvirtinančių pranešimą“, – spaudai sakė neprisistatęs Aljanso atstovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.