Pasaulyje

2014.05.18 16:57

Neramumai Ukrainoje: pranešama apie šaudymus, JTO atstovas sunerimęs

DELFI.lt, ELTA2014.05.18 16:57

Neramumai Ukrainoje neslopsta – šeštadienio naktį pranešta apie susišaudymus Rytų Ukrainoje. Informacija apie įtampą tarp separatistų ir Ukrainos vyriausybės pajėgų neramina JTO atstovus.

Neramumai Ukrainoje neslopsta – šeštadienio naktį pranešta apie susišaudymus Rytų Ukrainoje. Informacija apie įtampą tarp separatistų ir Ukrainos vyriausybės pajėgų neramina JTO atstovus.

16.56 val. Krymo totoriai prašo nacionalinės-teritorinės autonomijos

Krymo totoriai priėmė rezoliuciją prašydami nacionalinės-teritorinės autonomijos, praneša unian.net.

Krymo totoriai kviečia visas demokratines jėgas, vyriausybes, parlamentus, tarptautines organizacijas veikti kaip garantams atkuriant Krymo totorių teises ir laisvą plėtrą jų gimtinėje.

Tarp skubių priemonių siekiant atkurti Krymo totorių teises, jie reikalauja atkurti istorinius pavadinimus, kurie pasikeitė deportavus Krymo totorius, ir įstatymų, kurie garantuotų efektyvų atstovavimą.

16.54 val. A. Jaceniukas: pirmasis naujojo prezidento parašas turėtų būti po Asociacijos sutartimi

Ukrainos vyriausybė rekomenduoja būsimam prezidentui iš karto po rinkimų vykti į Briuselį ir pasirašyti Asociacijos sutarties su Europos Sąjunga (ES) ekonominę dalį. Tai šeštadienį per Europos dienos minėjimą Kijeve sakė ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas, praneša agentūra „RIA Novosti“.

15.32 val. „Donecko Liaudies Respublikos“ parlamento rinkimai vyks rugsėjį

Rinkimai „Donecko Liaudies Respublikos“ parlamentą vyks rugsėjį ir remsis balsų daugumos taisykle, sekmadienį teigė Donecko separatistų lyderis Denisas Pušilinas.

15.18 val. Šeimos akivaizdoje teroristų nušautas Donecko srities gyventojas

Kovotojai iš teroristų organizacijos „Donecko Liaudies Respublika“, matant šeimai, nušovė Donecko srities gyventoją, praneša unian.net.

11.35 val. Slovjanske per naktį nukauta iki 100 teroristų?

Pasirodė pranešimų, kad Slovjanske per naktį nukauta iki 100 teroristų.

„Šiandien visą naktį Slovjansko plytų gamyklos apylinkėse dirbo artilerija ir spec. tarnybos. Ryte užėjo žvalgyba, pagal šito mūšio dalyvio informaciją nuostoliai tarp teroristų – iki 100 žmonių“, – pranešė žurnalistas Arkadijus Babchenko, rašo unian.net.

11.04 val. Separatistų vadas: niekas nenori ginti „Donecko liaudies respublikos“

Šeštadienį „Donecko liaudies respublikos“ separatistų vadas, Rusijos pulkininkas Igoris Strelkovas paskelbė, jog yra nusivylęs tuo, kad neatsiranda savanorių, norinčių kovoti už Rytų Ukrainos atsiskyrimą.

10.42 val. Krymo totoriai atšaukė atminimo renginį, skirtą 70-osioms deportacijos metinėms paminėti

Krymo totoriai atšaukė atminimo renginį, skirtą 70-osioms jų deportacijos pradžios metinėms paminėti. Paskelbtame pareiškime teigiama, kad Simferopolio centre negalimi jokie „masiniai renginiai“. Vietoj to totoriai raginami rinktis savo religiniuose centruose arba mažomis grupelėmis geležinkelio stotyje ar miesto parke, praneša agentūra AFP.

10.41 val. Neramumai Ukrainoje: pranešama apie šaudymus, JTO atstovas sunerimęs

Neramumai Ukrainoje neslopsta – šeštadienio naktį pranešta apie susišaudymus Rytų Ukrainoje. Informacija apie įtampą tarp separatistų ir Ukrainos vyriausybės pajėgų neramina JTO atstovus.

Ukraina pamažu juda link padėties, kur nėra kelio atgal, teigia Jungtinių Tautų (JTO) atstovas, augant įtampai tarp Ukrainos saugumo pajėgų ir prorusiškų separatistų, praneša bbc.co.uk.

JTO Generalinio sekretoriaus padėjėjas žmogaus teisių klausimais Ivanas Simonovič BBC sakė, kad Ukrainoje kilusi krizė kelia nerimą, primindama jo gimtojoje Kroatijoje 1990 m. vykusį karą.

I. Simonovič sakė: „Ko aš iš tiesų bijau, tai kad valstybė juda link taško, kai nėra kelio atgal, jei nebus imtasi adekvačių ir skubių veiksmų“.

Pranešimai iš Rytų Ukrainos nurodo, kad susirėmimai tarp vyriausybės pajėgų ir separatistų tęsiasi.

Unian.net šeštadienio naktį pranešė, kad Donbase teroristai šaudo į žmones, tarp sužeistųjų – moterys ir vaikai. Teigiama, kad Makijivkoje buvo šauta į močiutę ir jos ketverių metų anūką.

TSN reportaže pranešama, kad žmonėms stovint stotelėje, iš pravažiuojančios mašinos pradėta šaudyti.

Tuo metu Luganske teroristų taikiniu tapo automobilis, praneša unian.net. Raudono „Chevrolet“ automobilio vairuotojas nesustojo prie vienos iš separatistų užtvarų. Į automobilį buvo šauta, jame važiavęs keleivis rimtai sužeistas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.