Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.17 19:56

Belgija dėl saugumo savaitei atnaujins sienų kontrolę

BNS 2014.05.17 19:56

Dėl Briuselyje rengiamo Didžiojo septyneto (G7) šalių viršūnių susitikimo Belgija birželio pradžioje atnaujins savo šalies Šengeno vidaus sienų kontrolę, pranešė Valstybės sienos apaugos tarnyba (VSAT).

Dėl Briuselyje rengiamo Didžiojo septyneto (G7) šalių viršūnių susitikimo Belgija birželio pradžioje atnaujins savo šalies Šengeno vidaus sienų kontrolę, pranešė Valstybės sienos apaugos tarnyba (VSAT).

Atnaujinus vidaus sienų kontrolę į Belgiją įvažiuojantys visų šalių, taip pat ir Lietuvos, piliečiai šios valstybės pareigūnams privalės pateikti galiojantį kelionės dokumentą – piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Pasak Belgijos teisėsaugininkų, nuo birželio 1 iki 6 dienos pasienio tikrinimai bus vykdomi šios šalies pasienyje su Vokietija, Nyderlandais, Prancūzija bei Liuksemburgu. Tokių papildomų saugumo priemonių bus imamasi Belgijos sausumos sienos perėjimo, oro bei jūrų uostų kontrolės punktuose.

VSAT primena, kad jokie kiti dokumentai vykti į užsienio valstybę netinka, t. y. į kitą šalį negalima įvažiuoti turint tik vairuotojo pažymėjimą, gimimo liudijimą ir pan.

Didžiojo septyneto viršūnių susitikimas Briuselyje vyks birželio 4-5 dienomis.

Belgijos pareigūnai vidaus sienų kontrolę atnaujina remdamiesi Šengeno sienų kodekso nuostatomis. Tai yra papildoma priemonė, kurios kiekviena bendrijos valstybė gali imtis, jei reikia užtikrinti tinkamą masinių įvairaus lygio renginių organizavimą bei papildomą jų dalyvių saugumą.

Valstybės, priklausančios Šengeno erdvei, yra panaikinusios tarpusavio vidaus sienų kontrolę, tačiau kiekviena šalis ją gali laikinai atnaujinti, kai yra būtina imtis tam tikrų saugumo priemonių siekiant efektyviau užkirsti kelią rimtiems vidaus saugumo ir viešosios tvarkos pažeidimams.

Šengeno erdvės narės neretai pasinaudoja tokia teise laikinai atnaujinti savo valstybės vidaus sienų kontrolę. Dėl didelių sporto renginių bei įvairių aukščiausio rango politikų susitikimų savo vidaus sienų kontrolę anksčiau buvo atnaujinusios Austrija, Nyderlandai, Lenkija, Vokietija, Portugalija, Latvija, Prancūzija, Suomija ir kai kurios kitos Šengeno erdvės šalys.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi