Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 21:37

H. Clinton susitiko su Kinijos prezidentu

ELTA 2015.02.12 21:37

  JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton susitiko su Kinijos prezidentu Hu Jintao, informuoja BBC.    

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton susitiko su Kinijos prezidentu Hu Jintao, informuoja BBC.

H. Clinton antradienį atvyko į Pekiną su dviejų dienų vizitu. JAV valstybės sekretorė sakė, kad JAV ir Kinijos santykiai turi „tvirtą pagrindą“. Tačiau Kinijos žiniasklaida kritikuoja JAV dėl kišimosi į teritorinius ginčus Pietų Kinijos jūroje. JAV netgi kaltinamos nesantaikos sėjimu ir bandymu iš to pasipelnyti.

Antradienį vakare H. Clinton susitiko su Hu Jintao ir trečiadienį visą dieną dalyvaus susitikimuose su Kinijos atstovais. Kiek vėliau ji surengs bendrą spaudos konferenciją su Kinijos užsienio reikalų ministru Yang Jiechi. Tačiau buvo atšauktas planuotas susitikimas su Xi Jinpingu, kuris tikriausiai taps nauju Kinijos prezidentu.

H. Clinton į Kiniją atvyko iš Indonezijos, kur ragino Pietryčių Azijos tautų organizaciją (ASEAN) rasti vieningą nuomonę derybose su Kinija dėl ginčytinos priklausomybės teritorijų Pietų Kinijos jūroje. Kinija reiškia pretenzijas į beveik visą Pietų Kinijos jūrą, kurioje yra svarbūs laivybos keliai bei gali būti naftos ir gamtinių dujų telkinių. Į atskiras Pietų Kinijos jūros dalis pretenzijas reiškia ASEAN narės: Vietnamas, Malaizija, Filipinai, Brunėjus ir Taivanas. Indonezija pretenzijų į teritorijas neturi.              

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi