Pasaulyje

2014.05.17 16:53

Katastrofiškas potvynis Bosnijoje ir Serbijoje

BNS, ELTA 2014.05.17 16:53

Po didžiausių liūčių per šimtą metų Balkanuose kilęs potvynis nusinešė keturias gyvybes Bosnijoje, pranešė pareigūnai, o Serbijos premjeras šią nelaimę pavadino „siaubinga gamtos katastrofa“.

Po didžiausių liūčių per šimtą metų Balkanuose kilęs potvynis Serbijoje bei Bosnijoje ir Hercegovinoje nusinešė mažiausiai 20 žmonių gyvybių, šeštadienį pranešė „Associated Press“. Serbijos premjeras šią nelaimę pavadino „siaubinga gamtos katastrofa“.

Bosnijoje ir Hercegovinoje potvynis pareikalavo 10 žmonių gyvybių. Šeši neatpažinti kūnai buvo aptikti Dobojaus mieste. Manoma, kad slūgstant vandeniui, aukų skaičius gali išaugti.

Dėl didžiausio potvynio Serbijoje iš savo namų evakuota per 15,4 tūkst. žmonių, apie tai šeštadienį pranešė šalies vidaus reikalų ministerija.

Ketvirtadienį Bosnija ir Serbija paskelbė nepaprastąją padėtį dėl potvynių, kuriuos sukėlė didžiausios per pastaruosius 120 metų liūtys.

Bosnijos kariškai sraigtasparniais, taip pat policijos pajėgos vėl tęsia tūkstančių gyventojų evakavimą iš Maglajo ir Dobojo miestų, labiausiai nukentėjusių nuo potvynių.

Reuters/Scanpix nuotr.

Reuters/Scanpix nuotr.

Xinhua/Sipa USA nuotr.

AFP/Scanpix nuotr.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.