Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.16 19:32

NATO vadovas pasitikėjimo Rusijai nebepuoselėja

BNS 2014.05.16 19:32

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas penktadienį pareiškė po Krymo aneksijos daugiau nebepasitikįs Rusijos kalbomis apie šalių teritorinį vientisumą.

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas penktadienį pareiškė po Krymo aneksijos daugiau nebepasitikįs Rusijos kalbomis apie šalių teritorinį vientisumą.

„Po to, ką matėme Ukrainoje, niekas negali pasitikėti vadinamomis Rusijos garantijomis dėl kitų šalių suverenumo ir teritorinio vientisumo“, – pasakė A. F. Rasmussenas per spaudos konferenciją Rumunijoje.

NATO vadovas turėjo omenyje Rusijos pareigūnų pastabas, esą Maskva laikysis Moldovos teritorinio vientisumo, jeigu ši buvusi sovietinė respublika liks neutrali, ir Kremliaus siūlymą suteikti specialų statusą nuo Moldovos atskilusiai Padniestrei.

Interviu Rumunijos žinių portalui HotNews.ro A. F. Rasmussenas sakė manąs, kad Maskva stiprins spaudimą Moldovai ir Gruzijai, buvusioms sovietinėms satelitėms, ruošiantis pasirašyti asociacijos sutartį su Europos Sąjunga birželio 27 dieną; šis siekis erzina Rusiją ir rusakalbius Padniestrėje.

NATO lyderis sako, kad Rusija siekia neleisti buvusioms jos satelitėms turėti glaudesnius ryšius su ES ir NATO.

„1994 metais Rusija garantavo Ukrainai teritorinį vientisumą ir suverenumą, ir ką gi mes pamatėme neseniai – jėga užgrobiamos žemės, neteisėtai aneksuojamas Krymas“, – Bukarešte sakė A. F. Rasmussenas.

Jis pažymėjo, kad kiekviena šalis turi teisę nuspręsti dėl savo aljansų, ir paragino Rusija „laikytis savo tarptautinių įsipareigojimų ir nemėginti destabilizuoti padėties – nei Moldovoje, nei Ukrainoje“.

Ukrainos ministro pirmininko Arsenijaus Jaceniuko neseniai pareikštą perspėjimą apie prasidedantį trečiąjį pasaulinį karą A. F. Rasmussenas pavadino „šiek tiek dramatišku“.

NATO jau sustiprino kolektyvinę savo narių gynybą ir „nedvejos imtis kitų veiksmų“, jeigu prireiks, pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi