Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.16 22:30

Donecke užimtos Ukrainos nacionalinės gvardijos kareivinės

DELFI.lt, BNS, ELTA 2014.05.16 22:30

Ginkluoti maištininkai penktadienį Donecke užėmė Ukrainos nacionalinės gvardijos kareivines, pranešė iš įvykio vietos AFP korespondentas. Anksčiau tą pačią dieną Ukrainos pareigūnai patikino, kad yra pasiruošę imtis dramatiškų veiksmų.

Ginkluoti maištininkai penktadienį Donecke užėmė Ukrainos nacionalinės gvardijos kareivines, pranešė iš įvykio vietos AFP korespondentas. Anksčiau tą pačią dieną Ukrainos pareigūnai patikino, kad yra pasiruošę imtis dramatiškų veiksmų.

Mieste girdėti sprogimai, bet kol kas nežinoma, ar jie yra susiję su minėtų kareivinių užėmimu. Anot AFP reporterio, atrodo, kad separatistams nebuvo pasipriešinta.

Kaip nurodoma tinklalapyje unian.net, sukilėliai Donecke užėmė šalia motelio buvusį Nacionalinės gvardijos operatyvinio junginio štabą, iš kurio kariai „išėjo su ginklais ir buvo perdislokuoti į kitą karinį miestelį“.

Ukrainos pareigūnai: esame pasirengę imtis drastiškų veiksmų

Ukrainos valstybės sienų apsaugos tarnyba yra pasirengusi uždaryti pasienio punktus su Rusija, jeigu tik vėl bus bandoma juos blokuoti ar užimti, skelbia naujienų agentūra UNIAN.

Pareigūnai teigia, jog vietos gyventojams ar separatistams vėl pabandžius blokuoti ar užimti pasienio postus, jie yra pasirengę imtis drastiškų veiksmų ir sieną uždaryti. Kaip skelbia UNIAN žurnalistai, tokią informaciją per spaudos konferenciją Kijeve penktadienį suteikė Ukrainos valstybės sienų apsaugos tarnybos vadovas Sergejus Astachovas.

„Jeigu nesiliaus bandymai blokuoti arba užimti pasienio postus, sienų apsaugos tarnybai nebeliks nieko kito – tik uždaryti sieną“, – pareiškė S. Astachovas.

S. Astachovas pažymėjo, jog tokiu atveju gali būti ribojamas transporto ir žmonių judėjimas, tad neabejotinai kils nepatogumų, pirmiausiai šalia pasienio punktų gyvenantiems žmonėms.

Nuo antiteroristinės operacijos pradžios iš viso žuvo 21 Ukrainos karys

Nuo antiteroristinės operacijos Ukrainos Rytuose pradžios teroristai nužudė 21 Ukrainos karį, dar 65 – sužeidė. Tokius skaičius naujienų agentūrai „Unian“ pranešė šaltinis Ukrainos Saugumo tarnyboje (SBU). Tarp 21 žuvusiojo – 18 ginkluotųjų pajėgų kariai. Taip pat žuvo 3 specialiojo būrio „Alfa“ nariai. Dar du kariai yra dingę be žinios.

Didžiausius nuostolius Ukrainos pajėgos patyrė gegužės 13 dieną per mūšius Kramatorske. Tuomet iš pasalų puolę teroristai nužudė 7 karius.

Antiteroristinė operacija Ukrainos Rytuose pradėta balandžio 15 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi