Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.16 11:50

JAV greitojo maisto restoranų darbuotojų streikas plinta visame pasaulyje

ELTA 2014.05.16 11:50

Prie JAV greitojo maisto restoranų tinklų darbuotojų streikų ir reikalavimų didinti atlyginimus ir gerinti darbo sąlygas jungiasi ir asmenys iš kitų šalių – Indonezijos, Prancūzijos bei Brazilijos. Akcijos organizatoriai teigia ketinantys surengti 230 protestų 33 šalyse. Apie tai praneša BBC.

Darbuotojai ir darbo rinkų ekspertai jau nuo 2012 metų protestuoja prieš „darbdavių išnaudojimą“. Reikalaujama Jungtinėse Valstijose darbuotojų atlyginimus didinti „bent iki žmoniškų“ – 15 JAV dolerių už valandą.

Savo ruožtu Nacionalinė restoranų asociacija, atstovaujanti centrams „McDonalds“ ar „Burger King“, oficialiame pareiškime nurodo, kad „drastiškas darbo užmokesčio kėlimas – toks, kokį siūlomą vykdyti, nėra tinkamas sprendimas socialinei nelygybei ir pajamų skirtumui mažinti. Tokie veiksmai tik neigiamai paveiks darbdavių galimybes kurti naujas darbo vietas“.

Šiuo metu federalinė minimali alga JAV siekia 7,25 JAV dolerio už valandą, nors 38 valstijos nusistačiusios kiek didesnes ribas. Jungtinių Valstijų prezidento Baracko Obamos ketinimus kelti minimalų atlyginimą iki 10,1 JAV dolerio už valandą blokavo respublikonai iš Kongreso. Tokio veiksmo priešininkai dažnai cituoja Kongreso biudžeto tarnybos atliktą tyrimą, kuris rodo, kad naujasis įstatymas panaikintų maždaug 500 tūkst. darbo vietų. Tiesa, tas pats tyrimas rodo, kad atlyginimų kilimą pajustų beveik 16 mln. skurdžiai gyvenančių darbininkų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi