Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.16 10:07

Kandidatai į EK pirmininkus TV debatuose reikalavo griežto kurso Rusijos atžvilgiu

ELTA 2014.05.16 10:07

Ketvirtadienio vakarą Briuselyje surengtuose TV debatuose kandidatai į Europos Komisijos (EK)  pirmininko postą reikalavo griežto kurso Rusijos atžvilgiu Ukrainos konflikte. 

Ketvirtadienio vakarą Briuselyje surengtuose TV debatuose kandidatai į Europos Komisijos (EK)  pirmininko postą reikalavo griežto kurso Rusijos atžvilgiu Ukrainos konflikte. 

„Mes turime paskelbti labai rimtas asmenines sankcijas Vladimiro Putino aplinkos žmonėms“, – sakė liberalų kandidatas Guy Verhofstadt. 

„Jei būtina, reikia priimti ir įgyvendinti griežtas sankcijas“, – kalbėjo socialdemokratų atstovas Martin Schulzas. Kartu jis įspėjo dėl krizės Ukrainoje eskalacijos. „Ten kyla realus pilietinio karo pavojus“, – pabrėžė M. Schulzas. 

Už panašų kursą Ukrainos krizėje buvo ir buvęs Liuksemburgo premjeras Jean Claude Juncker, kuris yra konservatorių kandidatas į Komisijos vadovo postą. „Tai tęstis negali“, – pažymėjo jis. Jei sankcijos bus griežtinamos, pirmiausiai esą būtina nusitaikyti į finansinius srautus tarp Rusijos ir Europos finansų centrų. 

Žaliųjų kandidatė Ska Keller iš Vokietijos reikalavo „sustabdyti ginklų eksportą iš Europos į Rusiją“. „Tai turi būti padaryta nedelsiant“, – sakė ji. 

Tuo tarpu Europos kairiųjų atstovas, Graikijos opozicinės partijos „Syriza“ pirmininkas Alexis Tsipras įspėjo Europą dėl Šaltojo karo laikų retorikos. „Tai netinkamas kelias, – kalbėjo jis. – Aš manau, kad žaizdų negalima išgydyti sankcijomis“. 

Viena svarbiausių TV debatų temų buvo ir pabėgėlių problematika. Vis kandidatai buvo vieningos nuomonės, kad ES reikia bendros ir legalios imigracijos politikos, kad atsakomybė negali būti nustumta atskiroms šalims narėms. „Mums reikia legalių kelių, kaip pabėgėliai galėtų patekti į Europą“, – sakė S. Keller. Už legalios imigracijos sistemą buvo ir M. Schulzas bei J. C. Junckeris. 

Kitos temos buvo ES taupymo politika ir kova su korupcija. Debatai buvo tiesiogiai transliuojami 30 šalių. 

Apie 400 mln. europiečių turi teisę dalyvauti gegužės 22-25 dienomis vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi