Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Turkijoje per sprogimą šachtoje žuvo 245 žmonės, dar keli šimtai – įkalinti

Vakarų Turkijoje per sprogimą anglių šachtoje žuvo mažiausiai 245 žmonės, o dar šimtai liko įkalinti po žeme, trečiadienį pranešė vyriausybė, kuri perspėjo, kad gelbėtojai dabar lenktyniauja su laiku.

Vakarų Turkijoje per sprogimą anglių šachtoje žuvo mažiausiai 245 žmonės, o dar šimtai liko įkalinti po žeme, trečiadienį pranešė vyriausybė, kuri perspėjo, kad gelbėtojai dabar lenktyniauja su laiku.

Žuvusiųjų skaičius po antradienio nelaimės Manisos provincijoje sparčiai didėjo. Iš viso po sprogimo šachtoje buvo likę 787 darbininkai.

Po žeme dar esančių šimtų žmonių gelbėjimo operacija tęsėsi per naktį. Iš tų, kurie buvo iškelti gyvi, 80 yra sužeisti, keturi iš jų – sunkiai, sakė energetikos ministras Taneras Yildizas.

„Baiminamės, kad šis skaičius gali dar didėti, nes tie, kas atėjo pagelbėti, gali būti tarp sužeistųjų ir paveikti dūmų“, – sakė jis žurnalistams.

„Laikui bėgant, mes labai sparčiai einame nepalankaus rezultato link“, – pridūrė jis.

Anksčiau vienas saugumo šaltinis AFP sakė, kad šachtoje yra kišenių, kurių viena buvo atvira, todėl gelbėtojai galėjo pasiekti darbininkus, bet antra yra blokuota ir darbininkai yra joje įstrigę.

Manoma, kad sprogimą antradienį maždaug 12 val. 30 min. Grinvičo (15 val. 30 min. Lietuvos) laiku sukėlė sugedęs elektros transformatorius.

Šimtai žmonių susirinko prie nelaimės vietos, kur gelbėtojai kėlė į paviršių sužeistus darbininkus – kostinčius ir sunkiai kvėpuojančius dėl dulkių.

Soma yra vienas pagrindinių rausvųjų anglių (lignito) kasybos centrų Turkijoje. Šiame rajone gyvena maždaug 100 tūkst. žmonių, o pagrindinė ekonominė veikla yra kasyklos ir lignitu kūrenama šiluminė elektrinė.

Paskelbtas trijų dienų gedulas

Turkija paskelbė tris gedulo dienas dėl vienos didžiausių savo pramoninių tragedijų, trečiadienį paskelbė premjero biuras.

„Nuo gegužės 13 dienos paskelbtos trys nacionalinio gedulo dienos dėl katastrofos šachtoje Somoje (Vakarų Turkijoje)“, – sakoma pareiškime.

Jame priduriama, kad vėliavos šalyje bus nuleistos iki pusės stiebo.

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl tragiškų įvykių Turkijoje

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Turkijos Prezidentui Abdullah Gül dėl tragiškų įvykių, nusinešusių per du šimtus žmonių gyvybių.

„Esu sukrėsta žinios apie nelaimę Turkijoje, kuri nusinešė šimtus nekaltų žmonių gyvybių. Savo ir visų Lietuvos gyventojų vardu reiškiu užuojautą ir paramą Jūsų šaliai, žuvusiųjų artimiesiems ir visiems Turkijos žmonėms“, – sakoma šalies vadovės užuojautoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.