Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ar pavyks F. Steinmeieriui suorganizuoti Kijevo vyriausybes ir separatistų derybas?

Į Ukrainą atvyksta Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Steinmeieris. Jis bandys tarpininkauti organizuojant naujosios Kijevo vyriausybės ir rusakalbių separatistų iš Pietrytnės Ukrainos deryboms.

Į Ukrainą atvyksta Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Steinmeieris. Jis bandys tarpininkauti organizuojant naujosios Kijevo vyriausybės ir rusakalbių separatistų iš Pietrytnės Ukrainos deryboms.

Šio vizito išvakarėse F. Steinmeieris dalyvavo Europos Sąjungos užsienio ministrų susitikime Briuselyje, kur buvo nuspręsta įvesti papildomas sankcijas Rusijos pareigūnams ir  net dviem Kryme rusų nusavintoms bendrovėms.

Bet būtent Vokietijos diplomatų vadovas, kuris yra ir šios šalies socialdemokratų lyderis, pastaruoju metu labai stengiasi išjudinti politinių derybų procesą Ukrainoje. Vokietijos socialdemokratai, dėl savo rėmėjų buvusioje rytų Vokietijoje turi didžiausios patirties bendraujant su dabartiniu Rusijos režimu.

„Žinios, kurias nuolat gauname iš Ukrainos, ypač rytinės šalies dalies, rodo, kad padėtis pavojinga ir kelia pavojų žmonių gyvybėms. Visi supranta, kad tokiame kontekste turime padaryti viską, kad pasuktume procesą atgal. Šios užduoties sudėtingumą parodė pastarosiomis dienomis surengtos diskusijos dėl ESBO vaidmens sustiprinimo – mano nuomone, tai būtina, kad prasidėtų nacionalinis dialogas tarp skirtingų interesų politinių grupių“, – teigė Vokietijos užsienio reikalų ministras F. Steinmeieris.

Sunku pasakyti, ar F. Steinmeieriui, net jei jis nuvyks į Donecką, ar Luhanską, pavyktų surasti, su kuo derėtis dėl šių sričių politinės ateities. Ukrainos vyriausybės nuomone, čia daugiausiai problemų kelia Rusijos inspiruojamos teroristinės grupuotės, o prorusiškos politinės jėgos, kurios prarado įtaką dabartinėje Radoje, nerodo didelio noro viešai pasirodyti norinčiomis kokio nors kompromiso su Kijevu. F. Steinmeieris pasisakė ir už dar vieną darybų raundą Ženevoje, bet panašu, kad Maskva su tuo nesutiks.       

„Be abejo, girdėjau einančio Ukrainos užsienio reikalų žinybos vadovo pareiškimus, girdėjau oficialius Baltųjų rūmų atstovo pono pareiškimus, kad reikia išsaugoti tik keturšalių derybų formatą – Rusija, Amerika, Europos Sąjunga ir dabartinės Kijevo valdžios atstovai. Bet pakartosiu dar kartą, be Kijevo režimo oponentų dalyvavimo tiesioginėse derybose dėl to, kaip išeiti iš krizės, nieko nepavyks“, – teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Kol kas Kremlius oficialiai neparėmė nepriklausomybės referendumų Donecko ir Luhansko srityse organizatorių ir jų gautų rezultatų, bet galiausiai Rusijos valdžia turės konkrečiai įvardinti, kas gi jos manymu turėtų atstovauti tuos rusiškus interesus šiose teritorijose ir su kuo gi reikėtų pradėti derybas F. Steinmeierio komandai ir ESBO tarpininkams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi