Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Indijoje baigėsi rinkimų maratono paskutinis etapas

BNS 2015.09.08 13:45

Indijoje pirmadienį, pasibaigus nacionalinių rinkimų maratonui, į valdžią turėtų ateiti Narendros Modi vadovaujama opozicinė dešiniųjų partija „Bharatiya Janata“ (BJP).

Indijoje pirmadienį, pasibaigus nacionalinių rinkimų maratonui, į valdžią turėtų ateiti Narendros Modi vadovaujama opozicinė dešiniųjų partija „Bharatiya Janata“ (BJP).

Paskutinę prieš penkias savaites, balandžio 7-ąją, prasidėjusių rinkimų dieną daugiausiai gyventojų turinčioje Indijos valstijoje Utar Pradeše ir kaimyninėse Biharo bei Vakarų Bengalijos valstijose buvo varžomasi dėl 41 vietos parlamente.

N. Modi, kuris yra charizmatiškas, tačiau skaldantis griežtos linijos šalininkas, turėtų laimėti mandatą Varanasyje per vieną iš paskutinių rinkimų kovų, kurios rezultatai turėtų būti paskelbti penktadienį.

Prognozuojama, kad jo vadovaujama BJP laimės daugiausiai vietų 543 vietų parlamente ir užbaigs 10 metų trukusį centro kairiųjų Kongreso partijos valdymą. Tačiau BJP absoliučios daugumos tikriausiai negaus, todėl jai reikės formuoti savo pačios koaliciją su mažesnėmis ir regioninėmis partijomis.

Po balsavimo atliktos rinkėjų apklausos rezultatai, kurių laukiama vėliau pirmadienį, turėtų parodyti, ar BPJ galės valdyti su dabartinėmis savo sąjungininkėmis parlamente, ar turės ieškoti naujų partnerių.

Indijoje per visuotinius rinkimus balsavo rekordiškai daug rinkėjų – 551 milijonas, arba 66,38 proc., paskelbė pirmadienį rinkimų rengėjai.

Ankstesnis rekordas buvo „tik“ 417 milijonų – per rinkimus prieš penkerius metus, sakė žurnalistams rinkimų komisijos generalinis direktorius vadovas Akshay Routas.

Balsavimo teisę penkias savaites trukusiuose parlamento rinkimuose turi 814 Indijos piliečių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi