Pasaulyje

2014.05.12 12:58

Irano lyderis sukritikavo „idiotiškus“ Vakarų lūkesčius dėl Teherano raketų programos

BNS2014.05.12 12:58

Irano aukščiausiasis lyderis pavadino „kvailais ir idiotiškais“ Vakarų lūkesčius, kad jo šalis apribos savo raketų programos plėtrą, – tai jis pareiškė prieš naują derybų dėl šiitiškos respublikos branduolinės programos raundą.

Irano aukščiausiasis lyderis pavadino „kvailais ir idiotiškais“ Vakarų lūkesčius, kad jo šalis apribos savo raketų programos plėtrą, – tai jis pareiškė prieš naują derybų dėl šiitiškos respublikos branduolinės programos raundą.

Ajatola Ali Khamenei paragino Irano revoliucinę gvardiją vykdyti masinę raketų gamybą ir sakė, jog branduolinės derybos yra netinkama vieta diskutuoti apie Teherano gynybos programą ar spręsti sankcijų, kurios daro didžiulę žalą Irano ekonomikai, problemą.

„Jie tikisi, kad mes apribosime mūsų raketų programą, o tuo pat metu nuolat grasina Iranui kariniais veiksmais“, – sakė A. Khamenei per apsilankymą Revoliucinės gvardijos organizuotoje aeronautikos mugėje.

„Tai kvailas, idiotiškas lūkestis... Revoliucinė gvardija neabejotinai turi įgyvendinti savo programą ir negali būti patenkinta esamu lygiu. Jai derėtų vykdyti masinę gamybą. Tai pagrindinė visų karinių pareigūnų pareiga“, – aiškino ajatola, kurį citavo naujienų agentūra IRNA.

Iranas kartu su JAV, Didžiąja Britanija, Prancūzija, Vokietija, Kinija ir Rusija antradienį susitiks Austrijos sostinėje pamėginti išspręsti nesutarimų dėl to, kaip rasti išeitį iš ilgai trunkančios aklavietės dėl tarptautinės bendrijos įtarimų, kad šiitiška respublika siekia pajėgumų, reikalingų pasigaminti branduolinį ginklą.

Nors raketos nėra derybų dėl Irano branduolinės programos dėmesio centre, Vakarų šalys norėtų, kad šis klausimas būtų aptartas branduolinėse diskusijose, kuriose daugiausia kalbama apie skiliosios medžiagos branduoliniams užtaisams gamybą.

Irano raketų programa yra viena didžiausių Artimuosiuose Rytuose, skirta atremti galimus Jungtinių Valstijų bei kitų priešininkių, tokių kaip Izraelis, smūgius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.