Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.09 22:12

Po susirėmimų Mariupolyje – dešimtys aukų, Donecke šturmuota sanatorija

Mariupolyje penktadienį prasidėjo susirėmimai. Ukrainos žiniasklaida skelbia apie susišaudymus ir sužeistuosius, o miestą temdo didžiulis juodų dūmų debesis. Vėliau buvo pranešta apie 20 Mariupolyje nukautų separatistų, o iš Donecko pasiekė žinios apie šturmuojamą sanatoriją.

Mariupolyje penktadienį prasidėjo susirėmimai. Ukrainos žiniasklaida skelbia apie susišaudymus ir sužeistuosius, o miestą temdo didžiulis juodų dūmų debesis. Vėliau buvo pranešta apie 20 Mariupolyje nukautų separatistų, o iš Donecko pasiekė žinios apie šturmuojamą sanatoriją.

22.11 val. Paneigė informaciją apie sanatorijos šturmą

Ukrainos Nacionalinė gvardija paneigė informaciją apie sanatorijos Donecke šturmą. „Informacija apie sanatorijos šturmą ir sudėtus karių ginklus yra netiesa“, – pranešė Nacionalinė gvardija.

21.56 val. Kijevo metro stotyje sulaiktas asmuo su sprogmenimis

Įvykio vietoje dirba Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai. Skelbiama, jog metro stotyje „Arsenal“ sulaikyti du asmenys. Pranešama, jog vienas iš jaunuolių kuprinėje turėjo savadarbių sprogmenų ir nežinomos kilmės degiosios medžiagos.

Pasak naujienų portalo unian.net, šiuo metu metro stoties darbas atnaujintas.

20.45 val. Paneigė gandus apie susprogdintą vandens bokštą

Mariupolio tarybos spaudos tarnyba paneigė gandus, jog Mariupolyje teroristai susprogdino vandens bokštą. Esą vandens tiekimas gyventojams iš tiesų yra sutrikęs, tačiau per porą valandų bus atkurtas. Tai lėmė kitos priežastys.

20.10 val. Kijevo metro stotyje aptiktas įtartinas daiktas

Kijeve, aptikus „įtartiną daiktą“, uždaryta metro stotis „Arsenal“ ir aplink ją įsikūrusios kavinės bei parduotuvės. Kaip skelbia naujienų agentūra „Unian“, vietoje dirba šalies Vidaus reikalų ministerijos (VRM) ekspertai. Dalis teritorijos prie įėjimo į metro stotį aptverta. Kavinių ir parduotuvių, esančių netoli metro stoties, savininkai buvo paprašyti laikinai jas uždaryti.

19.22 val. Žiniasklaida: Donecke teroristai šturmavo sanatoriją, aidi šūviai

Ukrainos žiniasklaida skelbia, kad Donecke daugiau nei 100 ginkluotų vyrų apsupo sanatoriją „Šachtininko aušra“.  Pranešama, jog vyrai buvo ginkluoti kalašnikovais,  girdėjosi šūviai.

19.20 val. Ukrainos gynybos ministerija: per neramumus Mariupolyje karių aukų nepareikalauta

Ukrainos gynybos ministerijos atstovas spaudai Bogdanas Senikas teigia, jog per susirėmimus Mariupolyje šalies kariai nuostolių nepatyrė, skelbia UNIAN. „Šiuo metu Mariupolyje nėra nei vieno sužeisto ar žuvusio Ukrainos karinių pajėgų kario“, – teigia atstovas.

B. Senikas pridūrė, jog kariai tiesiogiai antiteroristinėje operacijoje nedalyvauja, jiems skirta užduotis, esant reikalui, padėti – šiuo metu talkina kontroliuojant postus keliuose į miestą.

17.11 val. Skelbia apie 20 separatistų žūtį

Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas savo „Facebook“ paskyroje pranešė, kad apie 60 ginkluotų teroristų penktadienį puolė Mariupolio miesto milicijos skyrių; per susirėmimą su vyriausybės kariais 20 teroristų sunaikinta, keturi paimti į nelaisvę; dauguma puolusiųjų, metę savo ginklus, išsilakstė ir pasislėpė gyvenamuosiuose kvartaluose.

17.09 val. Charkovas nusprendė nerengti referendumo

Charkove nutarta gegužės 11 dieną nerengti referendumo federalizavimo klausimu, pareiškė judėjimo „Jugovostok“ („Pietryčiai“) koordinacinės tarybos narys Jurijus Apuchtinas. „Mes realiai esame pasiruošę rengti referendumą gegužės 11 dieną. Mes nesuderinome klausimų, kurie bus bendri Charkovui, Luhanskui ir Doneckui; deja, nesutapo (formuluotės). Todėl priėmėme sprendimą 11 dieną referendumo nerengti“, – sakė J. Apuchtinas žurnalistams penktadienį.

Anksčiau tas pats J. Apuchtinas kalbėjo, kad ketinama referendumą Charkove rengti tą pačią dieną kaip ir Donecke bei Luhanske. Anot jo, ketinta referendumui pateikti klausimus dėl Ukrainos federalizavimo, Pietryčių autonomijos steigimo ir rusų kalbos valstybinio statuso. Referendumą ketinta atlikti apklausos būdu „miesto gatvėse ir aikštėse“.

16.44 val. Sudegė vidaus reikalų valdybos pastatas

„Mariupolyje vidaus reikalų valdybos pastatas sudegė iki pamatų. Snaiperiai nužudė mūsų Dniepropetrovsko brigados vadą Sergejų Demidenką. Sunkiai sužeistas Nacionalinės gvardijos dalinio vadas Sergejus Savinckis“, – Tokią informaciją savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ suteikė kandidatas į Ukrainos prezidentus Sergejus Liaško.

Be to, pridūrė S. Liaško, nepavyksta susisiekti ir su Mariupolio milicijos vadu Valerijumi Androščuku, kuriam jau „ne kartą teko gintis“ nuo teroristų.

„Remiantis liudininkų pasakojimais, teroristai šiuo metu tyčiojasi iš nužudytojo S. Demidenkos“, – pridūrė politikas.

Milicijos pastatas Mariupolyje, Reuters/Scanpix nuotr.

16.19 val. Atrėmė ataką

Ukrainos jėgos struktūrų pajėgos atrėmė teroristų ataką prieš Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pastatą Mariupolyje, kurį mėgino užgrobti separatistų jėgos. Ugnis iš automatinių Kalašnikovo šautuvų buvo leidžiama pavieniais šūviais. VRM pastato stojo ginti specialiojo bataliono „Azov“ kovotojai. Prie jų prisijungė ir vietinis Ukrainos saugumo tarnybos padalinys.

Taip pat pranešama, kad Lenino prospekte rimtai buvo sužeisti du vyrai. Vienas iš jų buvo sužeistas į galvą, antrasis – į pilvą. Šalia kavinės „Arbat“ telkšo didžiulis kraujo klanas. Ar sužeistieji išgyveno, neaišku. Liudininkai teigia, kad jie buvo išvežti lengvuoju automobiliu.

Donecko separatistai skelbiasi siunčiantys pastiprinimą į Mariupolį. „YouTube“ paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuoti į sunkvežimius su Rusijos vėliavomis lipantys automatais ginkluoti vyrai. Juos separatistai pristato kaip bataljoną „Vostok“.

13.49 val. Ukraina: Luhansko srityje separatistai nušovė sutuoktinius, neįvykdžiusius jų reikalavimo sustoti

Luhansko srityje nušauti sutuoktiniai, neįvykdę reikalavimo sustoti prorusiškų separatistų įrengtame kontrolės poste, praneša naujienų agentūra UNIAN, remdamasi Ukrainos vidaus reikalų ministerijos atstovais.

13.43 val. Mariupolyje per Ukrainos karių ir prorusiškų sukilėlių susirėmimą žuvo aštuoni žmonės

Ukrainos pajėgų susirėmimas su prorusiškais separatistais pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje prie milicijos būstinės ir vietos administracijos pastato penktadienį pareikalavo aštuonių žmonių gyvybių, o dar keli žmonės buvo sužeisti, pranešė naujienų agentūra „Interfax“.

13.34 val. Mariupolyje penktadienį prasidėjo susirėmimai. Ukrainos žiniasklaida skelbia apie susišaudymus ir sužeistuosius, o miestą temdo didžiulis juodų dūmų debesis.

Ukrainos žiniasklaidoje kol kas informuojama apie keturis sužeistuosius. Mariupolio gyventojai „YuoTube“ publikuoja vaizdo įrašus, kuriuose užfiksuoti susišaudymai ir didžiulis dūmų stulpas, kylantis virš Ukrainos miesto.

Pirminiais duomenimis, Mariupolyje šturmuojami milicijos bei kariuomenės pastatai.

Kad Mariupolyje vyksta susirėmimai, patvirtina ir EuroMaidano aktyvistai. Kaip skelbia vietinis naujienų portalas 0629, susišaudymas prasidėjo apie 10.30 val. vietos laiku. Remiantis žurnalistus pasiekusia informacija, šaudoma prie Ukrainos vidaus reikalų ministerijos skyriaus ir Ukrainos nacionalinės gvardijos karinės bazės.

Mariupolio milicijos atstovai spaudai situacijos kol kas nekomentuoja. Liudininkai kalba, jog žmonės bando užimti ir Mariupolio milicijos būstinę bei bazę. Remiantis miesto medikais, šaudoma iš automatinių ginklų, keturi pašauti žmonės gydomi ligoninėje. Miesto centras uždarytas.

Pranešama, kad Mariupolyje Ukrainos pajėgos apsupo teatro pastatą, kuriame užsibarikadavo separatistai. Miesto gyventojai taip pat publikuoja vaizdo įrašus, kuriuose užfiksuoti Mariupolio gatvėmis riedantys šarvuočiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi