Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Meksikoje per stiprų žemės drebėjimą sugriuvo tiltas

BNS 2015.09.08 13:45

Stiprus 6,4 balo žemės drebėjimas ketvirtadienį supurtė Meksiką, sugriaudamas vieną tiltą šalies pietuose, o sostinėje įsiūbavo pastatus ir privertė žmones išbėgti į gatves.

Stiprus 6,4 balo žemės drebėjimas ketvirtadienį supurtė Meksiką, sugriaudamas vieną tiltą šalies pietuose, o sostinėje įsiūbavo pastatus ir privertė žmones išbėgti į gatves.

Požeminiai smūgiai nepadarė didelės žalos 20 mln. gyventojų turinčiam Meksikui, o žmonės nenukentėjo, evakuodamiesi iš namų ir biurų.

Tačiau Tekpan de Galeanos mieste, esančiame netoli epicentro pietinėje Gerero valstijoje, sugriuvo didelė dalis vieno automobilių tilto.

Gerero valstijos pareigūnai tikrina, kokią žalą žemės drebėjimas padarė infrastruktūrai. Valstijos sostinė Čilpansingas nenukentėjo.

JAV geologijos tarnyba (USGS) nurodė, kad šio drebėjimo epicentras buvo už 15 kilometrų į šiaurę nuo Tekpan de Galeanos ir už 277 kilometrų į pietvakarius nuo Meksiko.

Požeminių smūgių židinys buvo 23 kilometrų gylyje. USGS iš pradžių buvo paskelbusi, kad žemės drebėjimo stiprumas siekė 6,8 balo, bet vėliau patikslino įvertinimą.

„Iš pradžių ji jautėsi kai staigus smūgis, tuomet (žemė) pradėjo judėti. Esame prie to įpratę, bet niekada negali žinoti, kiek tai truks ir koks bus stiprumas – dėl to visuomet evakuojamės“, – aiškino 55 metų inžinierius Danielis Rodriguezas, išbėgęs iš antrame aukšte esančio biuro Meksike.

Prasidėjus žemės drebėjimui, finansų ministras Luisas Videgaray sakė kalbą ir nutilo viduryje sakinio.

„Jeigu jūs ne prieš, padarysime pertrauką dėl žemės drebėjimo“, – L. Videgaray ramiai pasakė klausytojams.

Meksikos nacionalinė seismologijos tarnyba pranešė, jog įvyko bent du pakartotiniai smūgiai – 5,1 ir 4,9 balo.

Šis žemės drebėjimas įvyko praėjus trims savaitėms po to, kai 7,2 balo požeminiai smūgiai supurtė sostinė ir Akapulką balandžio 18 dieną. Tąsyk kai kur išdužo langai ir įtrūko sienos, tačiau šalis išvengė didesnės žalos ir žmonių sužalojimo.

Meksikas jautrus netgi gana toli vykstantiems žemės drebėjimams, nes miestas pastatytas ant minkšto grunto nusausinto ežero vietoje, kuris sustiprina požeminių smūgių poveikį.

1985 metais tūkstančiai žmonių žuvo sostinėje, kai Ramiojo vandenyno pakrantėje įvykęs 8,1 balo žemės drebėjimas Meksike sugriovė daug pastatų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi