Pasaulyje

2014.05.08 20:03

Vakarų verslo lyderiai atsisako dalyvauti forume Peterburge

BNS2014.05.08 20:03

34 Vakarų verslo lyderiai atsisakė planų šį mėnesį dalyvauti kasmetiniame Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume, reaguodami į krizę Ukrainoje, ketvirtadienį pranešė žiniasklaida.

34 Vakarų verslo lyderiai atsisakė planų šį mėnesį dalyvauti kasmetiniame Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume, reaguodami į krizę Ukrainoje, ketvirtadienį pranešė žiniasklaida.

Šį forumą, vyksiantį gegužės 22–24 dienomis, Rusija pristato kaip alternatyvą Davoso pasaulio ekonomikos forumui, kasmetiniam pasaulio verslo lyderių susitikimui, kuriame nuo 2005-ųjų kasmet dalyvauja Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, sudaromos stambios verslo sutartys bei kuriame lankosi įvairių valstybių vadovai.

Iš šių metų Sankt Peterburgo forumo dalyvių sąrašo per praėjusį mėnesį pasitraukė 34 Vakarų pramonės lyderiai, tarp jų „Deutsche Bank“ ir „Siemens“ vadovai, rašo Rusijos dienraštis „Izvestija“.

Vakarų bendrovių vadovus spaudė vyriausybė susilaikyti nuo dalyvavimo šioje konferencijoje, o ypač vengti Rusijos pareigūnų, atsidūrusių neseniai dėl krizės Ukrainoje įvestų sankcijų taikinyje, bet tikriausiai atvyksiančių į šį renginį.

Laikraštis „Izvestija“ paskelbė sąrašą, kuriame minimi verslo lyderiai neva patvirtinę savo dalyvavimą minėtame renginyje, tačiau netrukus šis sąrašas buvo išimtas iš svetainės. Jame buvo korporacijos „Siemens“ prezidento Joe Kaeserio, aliuminio milžinės „Alcoa“ vadovo Klauso Kleinfeldo, gaiviųjų gėrimų gamintojos „PepsiCo“ vadovės Indros Nooyi ir vieno iš „Deutsche Bank“ vadovų Juergeno Fitscheno pavardės.

V. Putino atstovas Dmitrijus Peskovas šią savaitę sakė, kad pasikeitimai neturės jokios įtakos forumo programai.

Kai kurie Rusijos pareigūnai net pareiškė, kad nuo to forumas taps tik populiaresnis.

„Tai mums gera reklama, už tai dėkojame savo kolegoms Baltuosiuose rūmuose“, – sakė ekonomikos viceministras Sergejus Beliakovas, kalbėdamas apie žiniasklaidos pranešimus, kad JAV vyriausybė spaudžia bendrovių vadovus nedalyvauti renginyje.

„Mes neturime problemų dėl dalyvių skaičiaus, – pridūrė jis interviu Rusijos naujienų televizijai „Rossija 24“. – Didžiausių Europos ir kai kurių Amerikos bendrovių vadovai vis dar planuoja atvykti“.

Pasak jo, apie nedalyvavimą renginyje pranešė maždaug 15 proc. kvietimus gavusių bendrovių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt