Naujienų srautas

Pasaulyje2012.09.03 17:07

Norvegijoje išleista knyga, kurioje paskelbti A. Breiviko elektroniniai laiškai

ELTA 2012.09.03 17:07

Pirmadienį pasirodė norvegų žurnalisto ir rašytojo Kjetilo Stormarko  knyga „Žudiko laiškai“. Joje paskelbta daugiau kaip septyni tūkstančiai elektroninių laiškų, kuriuos programišiai aptiko Anderso Beringo Breiviko pašto dėžutėje, praneša laikraštis „VG“.  

Pirmadienį pasirodė norvegų žurnalisto ir rašytojo Kjetilo Stormarko knyga „Žudiko laiškai”. Joje paskelbta daugiau kaip septyni tūkstančiai elektroninių laiškų, kuriuos programišiai aptiko Anderso Behringo Breiviko pašto dėžutėje, praneša laikraštis „VG“.

Pasak knygos autoriaus, laiškus jam atsiuntė šalies programišių grupė „Noria“, paprašiusi jį taip pat perduoti juos vietos policijai. K. Stormarkas taip ir padarė, o po to ėmė rengti knygą, kurią nusprendė išleisti, kai žudikui bus paskelbtas nuosprendis.

Per spaudos konferenciją, skirtą knygos išleidimui, autorius pareiškė norėjęs, kad žmonės sužinotų, koks žmogus buvo A. B. Breivikas ir kaip jis nusprendė įvykdyti savo nusikaltimą. Iš korespondencijos taip pat galima suprasti, kaip teroristas ruošėsi masinėms žudynėms. Bet žmonių, su kuriais susirašinėjo žudikas, vardai knygoje nenurodomi.

Anot žurnalisto, A. B. Breiviko sprendimui įvykdyti teroro aktą galėjo turėti įtakos ir kiti žmonės. Jo manymu, tokius teroristo ryšius turėtų tirti policija.

2011 metų liepos 22 d. A. B. Breivikas susprogdino bombą Osle, o po to nuvyko į jaunimo vasaros stovyklą ir ėmė šaudyti žmones. Dėl jo veiksmų 77 žmonės žuvo, dešimtys buvo sužeista.

Šių metų rugpjūtį Norvegijos teismas jį nuteisė 21 metus kalėti.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi