Pasaulyje

2014.05.08 10:05

Ukraina pasirengusi derėtis su rytiniu regionu, bet ne su „teroristais“

BNS2014.05.08 10:05

Ukrainos vyriausybė yra pasirengusi kalbėtis su politinėmis partijomis ir regionų pareigūnais Rytų Ukrainoje dėl to, kaip išspręsti šalį krečiančią krizę, bet nesikalbės su „teroristais“, paskelbė Užsienio reikalų ministerija.

Ukrainos vyriausybė yra pasirengusi kalbėtis su politinėmis partijomis ir regionų pareigūnais Rytų Ukrainoje dėl to, kaip išspręsti šalį krečiančią krizę, bet nesikalbės su „teroristais“, paskelbė Užsienio reikalų ministerija.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį paragino surengti derybas tarp naujųjų provakarietiškų Ukrainos lyderių ir Rytų Ukrainos separatistų. Kijevas šį kardinalų pasikeitimą pavadino įrodymu, kad tarptautinis spaudimas Maskvai daro poveikį.

„Absoliutus prioritetas Ukrainos vyriausybei yra visapusiškas nacionalinis dialogas dalyvaujant politinėms jėgoms, regionų atstovams ir visuomenei, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime. – Bet dialogas yra neįmanomas ir neįsivaizduojamas su teroristais“.

Kijevas prorusiškus separatistus, kurie dabar kontroliuoja dideles Rytų Ukrainos dalis, vadina „teroristais“ ar „banditais“, kuriuos remia Rusija, siekdama destabilizuoti Ukrainą.

Rusija neigia, kad vaidina kokį nors vaidmenį Rytų Ukrainos įvykiuose ir sako, kad rusakalbiai ten paprasčiausiai gina savo teises nuo galimų provakarietiškos vyriausybės puolimų.

Tačiau trečiadienį išsakyti V. Putino žodžiai galėtų signalizuoti apie jo pozicijos dėl didžiausios nuo Šaltojo karo laikų krizės tarp Rytų ir Vakarų sušvelninimą.

V. Putinas taip pat paragino Rytų Ukrainos separatistus atidėti gegužės 11 dienai numatytą referendumą dėl nepriklausomybės ir paskelbė, kad atitraukia Rusijos karius nuo Ukrainos sienos.

Ukrainos užsienio reikalų ministerija taip pat nurodė laukianti įrodymų, kad rusų kariai atsitraukė nuo jos sienų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Protestai Baltarusijoje

Pasaulyje

2020.09.29 08:35

Įvykiai Baltarusijoje. Režimas trims mėnesiams sustabdo protestus bei opozicijos padėtį nušviečiančios tut.by žiniasklaidos statusą Baltarusija sankcijas taikys apie 100 Lietuvos pareigūnų; atnaujinta 20.09

22
Vilniaus universitete vykstanti Emmanuelio Macrono diskusija su studentais

Pasaulyje

2020.09.29 10:10

Macronas: mums reikia demokratiškesnės ES, kurios vadovus rinktų tautos Prancūzijos prezidentui suteiktas VU garbės daktaro vardas; atnaujinta 12.47

48
Rusijos karinių oro pajėgų naikintuvai „Su-25“ asociatyvi nuotr.

Pasaulyje

2020.09.29 06:58

Armėnija skelbia, kad jų naikintuvą numušė Turkijos lėktuvas Turkija tokius kaltinimus vadina „neatitinkančiais tikrovės“; atnaujinta 18.24

11
Prancūzijos prezidentas Emannuelis Macronas su Gitanu Nausėda lankėsi Rukloje

Pasaulyje

2020.09.29 16:19

Su Macronu karius Rukloje aplankęs Nausėda: šis vizitas svarbus, kad vienas kitą geriau suprastume Prancūzijos prezidentas atsisveikino su Lietuva; atnaujinta 17.42

49
Petro Porošenka

Pasaulyje

2020.09.29 07:53

Naujausia informacija. Buvęs Ukrainos prezidentas Porošenka užsikrėtė koronavirusu Jungtinėje Karalystėje – naujų atvejų rekordas; atnaujinta 22.01

31