Pasaulyje

2014.05.08 10:02

NATO: Rusija dar neatitraukė pajėgų nuo Ukrainos sienos

BNS 2014.05.08 10:02

NATO trečiadienį vakare pareiškė nepastebėjusi jokių ženklų, kad Rusija būtų atitraukusi savo pajėgas nuo sienos su Ukraina, nors prezidentas Vladimiras Putinas tikina, kad tai buvo padaryta.

NATO trečiadienį vakare pareiškė nepastebėjusi jokių ženklų, kad Rusija būtų atitraukusi savo pajėgas nuo sienos su Ukraina, nors prezidentas Vladimiras Putinas tikina, kad tai buvo padaryta.

„Kalbant apie pareiškimus, kad Rusija atitraukia karius – negaliu patvirtinti tokios informacijos; mes nematėme jokių ženklų, kad Rusija atitraukia savo karius“, – NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas sakė Varšuvoje.

V. Putinas anksčiau sakė, kad reaguodama į Vakarų šalių susirūpinimą dėl galimos invazijos į Ukrainą, Maskva atitraukė savo pajėgas.

„Mums nuolat kalbama apie susirūpinimą dėl mūsų karių netoli Ukrainos sienos. Mes jas atitraukėme“, – tvirtino V. Putinas.

Pagal JAV ir NATO pareigūnų vertinimus, Rusija prie sienos su Ukraina yra sutelkusi apie 40 tūkst. karių – tuo metu, kai Kijevo vyriausybės pajėgos kaunasi su prorusiškais separatistais šalies rytuose.

A. F. Rasmussenas trečiadienį taip pat sakė, jog NATO „nedels atlikti tolesnių žingsnių, jeigu bus būtina“ sustiprinti savo rytinio sparno gynybą.

„Tarp tokių žingsnių gali būti suintensyvintos pratybos, peržiūrėti gynybos planai ir tinkamas (pajėgų) išdėstymas“, – sakė jis po susitikimo su Lenkijos užsienio reikalų ir gynybos ministrais.

Didėjant įtampai su Rusija dėl krizės Ukrainoje, NATO pajėgų vadas amerikietis generolas Philipas Breedlove'as antradienį pareiškė, kad Aljanso pajėgų sustiprinimas Rytų Europoje gali tapti nuolatiniu.

28 Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos narės reagavo į Rusijos intervenciją Ukrainoje, stiprindamos gynybą Rytų Europoje, siųsdamos karo laivus naikintuvus ir karius į tą regioną.

Planuojama, kad papildomos pajėgos ten bus laikomos iki gruodžio 31 dienos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.