Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.08 09:13

Pasaulio galios prisijungia prie pagrobtų Nigerijos moksleivių paieškų

BNS 2014.05.08 09:13

Didžiosios pasaulio valstybės, tarp jų Jungtinės Valstijos ir Kinija, prisijungia prie pastangų surasti daugiau nei 200 mokyklinio amžiaus mergaičių, kurias pagrobė islamistų grupuotė „Boko Haram“, šią savaitę šalies šiaurės rytuose išžudžiusi šimtus žmonių.

Didžiosios pasaulio valstybės, tarp jų Jungtinės Valstijos ir Kinija, prisijungia prie pastangų surasti daugiau nei 200 mokyklinio amžiaus mergaičių, kurias pagrobė islamistų grupuotė „Boko Haram“, šią savaitę šalies šiaurės rytuose išžudžiusi šimtus žmonių.

Tarptautinei bendrijai reiškiant pasipiktinimą paauglių mergaičių pagrobimu, JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija nusprendė pasiųsti į Nigeriją savo specialistų komandas.

Tuo tarpu Kinija pažadėjo suteikti Nigerijai „bet kokios naudingos informacijos, gautos iš kinų palydovų ir šalies žvalgybos tarnybų“.

Policija trečiadienį pasiūlė 300 tūkst. dolerių atlygį už informaciją, kuri padėtų išgelbėti pagrobtas mergaites.

Naujausios sukilėlių atakos taikiniu tapo Gamboru Ngalos miestas pasienyje su Kamerūnu, kur ginkluoti kovotojai šią savaitę sugriovė dešimtis namų ir apšaudė civilius žmones, kurie mėgino bėgti nuo užpuolikų.

Senatorius Ahmedas Zanna, remdamasis vietos pareigūnų informacija, pranešė, kad per išpuolį žuvo 300 žmonių. Panašų aukų skaičių nurodė ir ne vienas vietos gyventojas.

Pasak A .Zannos, miestas liko be apsaugos, nes ten buvę kariai buvo perkelti šiauriau, Čado ežero link, kad padėtų ieškoti pagrobtų mergaičių.

Nigerija dėl savo vangios reakcijos į grobimus sulaukė griežtos kritikos, ypač iš aktyvistų ir įkaitėmis tapusių mergaičių tėvų, kurie sako, kad kariškių vykdoma paieškos operacija niekam tikusi.

Prezidento Goodlucko Jonathano administracija pastarosiomis dienomis ėmė demonstruoti didesnį susirūpinimą mergaičių likimu, ypač po to, kai „Boko Haram“ lyderis Abubakaras Shekau paskelbė vaizdo įrašą, kuriame pagrasino parduoti jas kaip „verges“.

Per antrąjį pagrobimą sekmadienį iš Borno valstijos Gvozos rajono kaimo buvo pagrobta dar 11 mergaičių, kurių amžius - nuo 12 iki 15 metų.

Borno valstija yra penkerius metus trunkančio „Boko Haram“ sukilimo epicentras. Per jį visoje Nigerijoje, kuri yra daugiausiai gyventojų turinti Afrikos valstybė ir didžiausia žemyno ekonomika, jau žuvo tūkstančiai žmonių, o sukilėlių siautėjimas verčia vis rimčiau abejoti, ar šalis pajėgi pati pažaboti smurtą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi