Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.07 17:49

V. Putinas paragino Ukrainos separatistus atidėti referendumą

BNS 2014.05.07 17:49

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį paragino Ukrainos rytuose veikiančius separatistus atidėti gegužės 11 dieną planuotą referendumą, kuriuo siekiama didesnės autonomijos rytiniam regionui arba net nepriklausomybės nuo Kijevo.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį paragino Ukrainos rytuose veikiančius separatistus atidėti gegužės 11 d. planuotą referendumą, kuriuo siekiama didesnės autonomijos rytiniam regionui arba net nepriklausomybės nuo Kijevo.

V. Putinas pareiškė, kad norint užbaigti krizę, svarbiausia yra tiesioginis dialogas tarp Kijevo valdžios ir Ukrainos rytų separatistų.

„Mes prašome pietryčių atstovų atidėti gegužės 11-ajai planuotus referendumus, kad būtų sukurtos dialogui reikalingos sąlygos“, – sakė V. Putinas po susitikimo Kremliuje su Šveicarijos prezidentu ir ESBO vadovu Didier Burkhalteriu.

Pasak V. Putino, būtina sąlyga dialogui Ukrainoje pradėti yra smurto nutraukimas tiek iš Ukrainos ginkluotųjų pajėgų, tiek iš separatistų pusės.

Rusijos prezidentas tvirtino, kad Rusija pasirengusi prisidėti savo įnašu prie Ukrainos krizės sureguliavimo ir „pačiu aktyviausiu teigiamu būdu daryti įtaką Ženevos procesui“.

Jis dar pažymėto, kad Ukrainos prezidento rinkimai gegužės 25 dieną yra žingsnis teisinga kryptimi, bet vėl kartojo, kad prieš bet kurį visaliaudinį balsavimą Ukrainoje būtinos konstitucinės reformos.

Rinkimai „nieko nelems, jeigu visi Ukrainos piliečiai nesupras, kaip bus garantuotos jų teisės po šitų rinkimų“, pabrėžė V. Putinas.

„Reikia, kad visi žmonės Ukrainos pietryčiuose suprastų, pajustų ir patikėtų, jog ir po prezidento rinkimų gegužės 25 dieną jų teisės bus patikimai garantuotos, kad jie vėl nebus palikti ir apgauti“, – pažymėjo Rusijos prezidentas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi