Pasaulyje

2015.09.08 13:45

NATO Rytų Europoje gali dislokuoti nuolatines pajėgas

BNS2015.09.08 13:45

Papildomi NATO kariai, pasiųsti į Rytų Europos šalis, padidėjus įtampai su Rusija dėl krizės Ukrainoje, gali būti dislokuojami nuolat, antradienį pareiškė Aljanso pajėgų vyriausiasis vadas.

Papildomi NATO kariai, pasiųsti į Rytų Europos šalis, padidėjus įtampai su Rusija dėl krizės Ukrainoje, gali būti dislokuojami nuolat, antradienį pareiškė Aljanso pajėgų vyriausiasis vadas.

NATO šalys mažino savo gynybos biudžetus, pasibaigus Šaltajam karui, kai jos pradėjo laikyti Rusiją savo partnere, sakė JAV generolas Philipas Breedlove`as.

Tačiau Rusijos įvykdyta „Krymo aneksija ... keičia šią dinamiką“, NATO pajėgų Europos vyriausiasis vadas pažymėjo per spaudos konferenciją po susitikimo Otavoje su Kanados premjeru Stephenu Harperiu ir kitais pareigūnais.

„Dabar labai aiškiai kalbame, kad dabartinėje padėtyje paradigma pakito; Rusija nesielgia kaip partnerė, – sakė Ph. Breedlove`as. – Manau, mums reikia peržiūrėti mūsų (galimybes) reaguoti, mūsų parengtį ir galiausiai – mūsų pajėgų paskirstymą, kad galėtume atsakyti į šią naują paradigmą, kurią matėme demonstruojamą Kryme, o dabar – prie Ukrainos rytinės sienos.“

Paprašytas atsakyti, ar dėl padėties Ukrainoje sustiprintas NATO karinis dalyvavimas su Rusija besiribojančiose Aljanso šalyse gali tapti nuolatiniu, generolas pareiškė: „Manau, jog tai turėtume apsvarstyti.“

Tačiau jis pridūrė, kad šį sprendimą priims NATO lyderiai per artimiausią viršūnių susitikimą, kur jie nagrinės klausimą, ar papildomi kontingentai yra tinkamai išdėstyti Europoje.

28 Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos narės reagavo į Rusijos intervenciją Ukrainoje, stiprindamos gynybą Rytų Europoje – siųsdamos į šį regioną karo laivus, naikintuvus ir karius.

Kol kas planuojama, kad papildomos pajėgos bus dislokuojamos iki gruodžio 31 dienos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.