Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.06 19:20

Nigerijai šimtų pagrobtų mergaičių ieškoti padės ir JAV su Britanija

Jungtinės Valstijos ir Jungtinė Karalystė antradienį pasiūlė pagalbą Nigerijai ieškoti pagrobtų pustrečio šimto mergaičių, kurias islamistai išvakarėse pagrasino parduoti į vergiją.

Jungtinės Valstijos ir Jungtinė Karalystė antradienį pasiūlė pagalbą Nigerijai ieškoti pagrobtų pustrečio šimto mergaičių, kurias islamistai išvakarėse pagrasino parduoti į vergiją.

Jungtinės Tautos sako, kad tai būtų nusikaltimas žmoniškumui. Vis stiprėjantis islamistinis judėjimas „Boko Haram“ reikalauja nutraukti vakarietišką mokymą ir grasina grobti daugiau mokinių.

„Alachas man nurodė mergaites parduoti. Jos priklauso jam, ir įvykdysiu jo nurodymus“, – sako islamistinio judėjimo „Boko Haram“ vadas beveik valandos vaizdajuostėje, kuri pirmadienį sukėlė pasaulio pasipiktinimą ir pasišlykštėjimą. Islamiško kalifato siekiantis judėjimas vien šiemet nužudė 2,5 tūkst. žmonių, bet šis išpuolis – itin akiplėšiškas.

Penkerius metus aktyviai veikiančio islamiškoje Nigerijos šiaurėje judėjimo pavadinimas verčiamas kaip „vakarietiškas švietimas yra nuodėmingas“. Balandžio 22-ąją jis patvirtino pavadinimą – iš mokyklos atokiame rajone pagrobė apie tris šimtus egzaminą laikiusių mergaičių. 50 pavyko pabėgti, bet 220– 280 vaikų tebėra nelaisvėje. Pasirodo pranešimų, kad kai kurios mirė nuo gyvačių įkandimų, buvo ištekintos už grobikų arba pervežtos per sieną į Čadą bei Kamerūną ir parduotos po 12 dolerių.

Pasaulio dėmesys šiai dramai stiprėja, ir dabar jau Amerikos senatoriai ragina padėti Nigerijai, o Baltieji rūmai sako, kad apie paieškas nuolat pranešama Barackui Obamai. Savo pagalbą antradienį pasiūlė ir Londonas.

Mėgindamas nuraminti besiplečiančius protestus, Nigerijos prezidentas savaitgalį pažadėjo mergaites rasti, bet pripažino nenutuokiantis, kur jos laikomos.

Trečiadienį Nigerijoje prasideda aukšto lygio Pasaulio ekonomikos forumas, bet vis stiprėjantys „Boko Haram“ išpuoliai (be pagrobimo, judėjimas pastarosiomis savaitėmis susprogdino dvi bombas ir nužudė apie šimtą žmonių) meta šešėlį didžiausiai Afrikos energijos tiekėjai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi