Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.06 15:35

Vokietija perspėja: Ukrainai gresia karas

BNS 2014.05.06 15:35

Ukraina yra atsidūrusi prie karo slenksčio, perspėjo Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris duodamas interviu, kuriuos antradienį paskelbė keturi Europos laikraščiai.

Ukraina yra atsidūrusi prie karo slenksčio, perspėjo Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris duodamas interviu, kuriuos antradienį paskelbė keturi Europos laikraščiai.

Dešimtys žmonių praeitą savaitę žuvo pietiniame Odesos uostamiestyje, prorusiškiems kovotojams susirėmus su Kijevo provakarietiškos vyriausybės šalininkais, o Ukrainos pajėgos kaunasi su separatistais, kontroliuojančiais keliolika miestų rytiniame regione.

„Kruvini vaizdai iš Odesos mums parodė, kad esame vos už kelių žingsnių nuo karinės konfrontacijos“, – F. M. Steinmeieris sakė Ispanijos dienraščiui „El Pais“, Prancūzijos „Le Monde“ ir „La Repubblica“ bei Lenkijos „Gazeta Wyborcza“.

Jis pridūrė, kad to konflikto intensyvumas pasiekė tokį laipsnį, „koks dar visai neseniai nebūtų atrodęs įmanomas“.

Vokietijos URM antradienį taip pat perspėjo piliečius nevykti į Krymą, kurį kovą aneksavo Rusija, taip pat pakartojo raginimą vengti Ukrainos rytinių regionų.

„Primygtinai patariame vengti kelionių į Krymą, – sakoma ministerijos tinklalapyje paskelbtame pranešime. – Vokietijos vyriausybės požiūriu, Krymas priklauso Ukrainai, bet faktiškai yra kontroliuojamas Rusijos. Dėl dabartinės padėties Vokietijos piliečiams nebegali būti užtikrinamos konsulinės paslaugos.“

Ukrainos karys,  AFP/Scanpi nuotr.

Ministerija pridūrė nepatarianti vykti į Ukrainos rytinius ir pietinius regionus. Ji taip pat paragino ten esančius Vokietijos piliečius kuo greičiau išvykti, pabrėždama, jog ypatingas pavojus kyla žurnalistams.

„Padėtis Ukrainos rytuose ir pietuose šiuo metu itin įtempta, – sakoma pranešime. – Daugėja valstybinių pastatų ginkluotų užėmimų, pasitaikė incidentų, kai būdavo sulaikomi užsieniečiai.“

Duodamas interviu televizijai pirmadienio vakarą, F. W. Steinmeieris sakė nuogąstaujantis, kad nei Rusija, nei Ukraina nebegali suvaldyti padėties, intensyvėjant kovoms aplink prorusiškų jėgų tvirtovę Slovjanską.

„Esu įsitikinęs, kad susiduriame su padėtimi, kuri klostosi sava eiga. Rytų Ukrainoje esama grupių, kurios neklauso nei Kijevo nei Maskvos“, – perspėjo jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi