Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.06 09:32

Rusija savo tikslus Ukrainoje gali pasiekti ir be invazijos

ELTA 2014.05.06 09:32

NATO sąjunginių pajėgų vadas Europoje generolas Philipas Breedlove nemano, kad Rusija vis dar planuoja veržtis į Ukrainą, tačiau savo tikslus šioje šalyje gali pasiekti per nekonvencinių pajėgų keliamus neramumus rytinėse Ukrainos dalyse, skelbia „Reuters“.

NATO sąjunginių pajėgų vadas Europoje generolas Philipas Breedlove nemano, kad Rusija vis dar planuoja veržtis į Ukrainą, tačiau savo tikslus šioje šalyje gali pasiekti per nekonvencinių pajėgų keliamus neramumus rytinėse Ukrainos dalyse, skelbia „Reuters“.

Anot generolo, manyti, kad Rytų Ukrainoje kaunasi tik prorusiškai nusiteikę separatistai, yra klaidinga, nes aiškiai matomas Rusijos specialiųjų pajėgų įsikišimas.

„Prisiminkime, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau neigė, tačiau dabar pripažino jų buvimą Kryme. Tas pats galiausiai atsitiks ir Ukrainoje, – viešėdamas Kanados sostinėje kalbėjo P. Breedlove. – Tai, kas vyko Kryme, dabar atsispindi Rytų Ukrainoje“.

Generolas tvirtino dar prieš savaitę tikėjęs galima Rusijos karių invazija į Ukrainą, tačiau dabar toks scenarijus vis mažiau tikėtinas.

„Šiandien galiu pasakyti, kad taip greičiausiai nebus (...) Dabar manau, jog V. Putinas savo tikslus Rytų Ukrainoje gali pasiekti taip ir nepervedęs karių per sieną. Mano nuomone, labiausiai tikėtini veiksmai bus tąsa to, ką jis daro dabar, – vyriausybės diskreditavimas, neramumų kurstymas, separatistinių judėjimų kūrimas. Taip Rusija sutvirtins sako ekonominius ir karinius santykius su rytiniais Ukrainos regionais, – aiškino NATO generolas. – Toks scenarijus kelia daugiausiai problemų NATO, nes, jei kariai neperžengs sienos, daugelis bandys kuo greičiau grįžti prie savo įprastinių reikalų, nors aš manau, kad Krymo aneksija nebuvo įprastas veiksmas“.

Nors per separatistinius neramumus Ukrainos Donecko regione buvo numušti net trys šalies karinių oro pajėgų sraigtasparniai, P. Breedlove nespekuliavo faktu, kad tai galėjo padaryti Rusijai pavaldūs kovotojai. Generolas taip pat nekomentavo spaudoje pasirodžiusių pranešimų, neva iš Ukrainos kariuomenės sandėlių dingo kelios priešlėktuvinės gynybos raketos.

NATO atstovas dar kartą pareiškė, jog Maskva savo veiksmais Ukrainoje pademonstravo veikianti ne kaip Aljanso partnerė, taip pat paragino visas gynybinio bloko šalis vykdyti įsipareigojimus ir savo gynybai skirti bent 2 proc. bendrojo vidaus produkto.

„Išėjome iš periodo, kuriame Rusiją matėme kaip partnerę, – kalbėjo P. Breedlove. – Esame labai skirtinguose laikuose ir manau, kad individualios šalys turėtų tai apsvarstyti“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi