Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainoje šaukiamas uždaras Aukščiausios Rados posėdis

Antradienį laikinasis Ukrainos prezidentas šaukia uždarą Aukščiausiosios Rados posėdį, kuriame greičiausiai bus priimti radikalūs sprendimai dėl padėties Ukrainoje.

Antradienį laikinasis Ukrainos prezidentas šaukia uždarą Aukščiausiosios Rados posėdį, kuriame greičiausiai bus priimti radikalūs sprendimai dėl padėties Ukrainoje.

Tebesitęsiant kariniams veiksmams Deonecko srityje ir tebetvyrant įtampai Odesoje laikinasis Ukrainos prezidentas Oleksandras Turčinovas griežtai pareikalavo, kad visi deputatai šiandien dalyvautų uždarame Rados posėdyje. Apie jo darbotvarkę žinoma tik tiek, kad bus paskelbta ataskaita apie antiteroristinę operaciją rytinėse Ukrainos srityse ir padėtį Odesoje.     

„Vyksta Ukrainos karas su Rusijos federacija. Ir Rytuose ir pietuose jis bando visiškai destabilizuoti padėtį. Ir reikia pasakyti atvirai: rytuose jiems tai pavykos, bet Odesos srityje, kuri yra vienas pagrindinių jų tikslų, ir Charkovo srityje jie pajuto realų atkirtį“, – tvirtina laikinasis Ukrainos prezidentas.

O. Turčinovas paskelbė, kad Rada turės priimti radikalius sprendimus dėl padėties Ukrainoje. Tai gali būti susiję su planais rengti prezidento rinkimus gegužės 25 dieną, nes formaliai jis pats pripažino,kad, nepaisant specialiųjų vidaus reikalų ministerijos pajėgų operacijų Slavianske ir kituose miestuose, Kijevas nekontroliuoja padėties nei Donecko, nei Lugansko srityse.

Abi jos yra arčiausiai Rusijos ir vietos separatistai jau paskelbė, kad jokių prezidento rinkimų čia nebus, o jie rengs referendumą dėl atsiskyrimo jau šį sekmadienį ir neoficialiomis žiniomis vietos valdžios organai smarkiai spaudžiami jį organizuoti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi