Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Libija turi naują premjerą

ELTA 2015.09.08 13:45

Libijos parlamento pirmininkas patvirtino verslininką Ahmedą Maiteeqą naujuoju šalies premjeru, praneša „Reuters“.

Libijos parlamento pirmininkas patvirtino verslininką Ahmedą Maiteeqą naujuoju šalies premjeru, praneša „Reuters“.

A. Maiteeqą premjeru sekmadienį išrinko Libijos parlamentas, tačiau netrukus po balsavimo asamblėjos pirmininko pavaduotojas pareiškė, kad verslininkas negali vadovauti vyriausybei, nes nesugebėjo surinkti reikiamo balsų kvorumo.

Parlamento pirmininkas Nouris Abu Sahmainas tokį savo pavaldinio pareiškimą paneigė pirmadienį, tačiau nesutarimai parlamente rodo vis augančią politinę netvarką šalyje, kur vyriausybė ir taip negali užsitikrinti visos valstybės teritorijos kontrolės. 2011 m. sukilimo prieš diktatorių Muammarą Gaddafi metu apsiginklavę sukilėliai iki šiol atsisako sudėti ginklus ir paklusti naujai Libijos valdžiai.

Politikos analitikai A. Maiteequi prognozuoja sudėtingą kadenciją, nes premjerui teks kovoti ne tik su prasta šalies ekonomine padėtimi, bet ir politiniu susiskaldymu Libijos parlamente. Šalies Nacionalinio kongreso darbas pastaruoju metu paralyžiuotas dėl islamistų, nacionalistų ir genčių atstovų nesugebėjimo rasti bendros pozicijos daugeliu svarstomų klausimų.

Prieš A. Maiteeqą valdęs ministras pirmininkas Abdullah al-Thinni iš posto pasitraukė po pasikėsinimo į jo šeimos gyvybę, dar ankstesnis premjeras Ali Zeidanas pabėgo iš šalies, nes buvo apkaltintas nesugebėjimu kovoti su ginkluotais sukilėliais Libijos rytuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi