Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Estijoje prasidėjusiose didelio masto karinėse pratybose dalyvauja ir lietuviai

ELTA2015.09.08 13:45

Estijos karinės pajėgos kartu su tarptautiniais sąjungininkais pirmadienį pradėjo tradicines karines pratybas „Pavasario audra 2014“.

Estijos karinės pajėgos kartu su tarptautiniais sąjungininkais pirmadienį pradėjo tradicines karines pratybas „Pavasario audra 2014“.
 
Trijų savaičių trukmės manevruose dalyvaus beveik 6 tūkst. karių iš Estijos gynybos pajėgų, Gynybos lygos, rezervinės armijos ir sąjungininkų šalių. Pratybomis prieš pervedimą į karinį rezervą bus siekiama įvertinti estų šauktinių kovinį pasirengimą.
 
Šiemet „Pavasario audroje“ dalyvaus kaip niekad daug karių iš NATO valstybių – pėstininkų kuopos iš Latvijos ir Didžiosios Britanijos, oro desantininkų kuopa iš JAV, Lenkijos karinių oro pajėgų pilotai su trimis „SU-22“ naikintuvais ir priešlėktuvinės gynybos kompleksais „SA-8“, belgų priešlėktuvinės gynybos daliniai ir Prancūzijos kibernetinės gynybos ekspertai.

Mokymų metu „priešų“ gretose taip pat kausis kariuomenės žvalgų būrys iš Lietuvos.
 
Gegužės 19 dieną netoli Helmės miestelio pietinėje Estijos dalyje bus surengtas parodomasis „mūšis“ visiems karyba besidomintiems asmenims. „Pavasario audrą 2014“ planuojama baigti gegužės 23 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.