Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Netoli Honkongo nuskendus prekiniam laivui dingo 11 jūrininkų

BNS2015.09.08 13:45

Vienuolika vieno Kinijos prekinio laivo įgulos narių dingo po to, kai jis pirmadienį susidūrė su konteineriniu laivu ir nuskendo netoli Honkongo, pranešė pareigūnai.

Vienuolika vieno Kinijos prekinio laivo įgulos narių dingo po to, kai jis pirmadienį susidūrė su konteineriniu laivu ir nuskendo netoli Honkongo, pranešė pareigūnai.

Susidūrimas įvyko paryčiais netoli Po Toi salos, esančios Honkongo teritorijos pakraštyje, ugniagesių departamento atstovas sakė naujienų agentūrai AFP.

„Susidūrė du prekiniai laivai, o vienas iš jų nuskendo, – agentūra citavo vieną policijos atstovę. – Vėliau vienas vyras buvo išgelbėtas ir nugabentas į ligoninę.“

Policijos atstovė sakė, kad vyksta gelbėjimo operacija ir ieškoma kitų įgulos narių.

Iš jūros ištrauktas vyras, kurį išgelbėjo pro šalį plaukęs žvejų laivas, patyrė lengvus rankų ir kojų sužeidimus, pridūrė ji.

Tuo metu ugniagesių departamento atstovas sakė AFP, kad Kinijos prekinis laivas susidūrė su konteineriniu laivu už maždaug penkių kilometrų į pietus nuo Po Toi salos, šalia Honkongo jūrinės teritorijos ribos.

„Ten buvo iš viso 12 žmonių – 11 prekinio laivo (įgulos narių) dingo“, – nurodė jis.

Honkongo vandenyse laivyba itin intensyvi: kiekvieną dieną per juos praplaukia šimtai laivų, pradedant mediniais sampanais ir baigiant didžiuliais konteineriniais laivais.

2012 metų spalį susidūrus greitaeigiam keltui ir pramoginiam laivui žuvo 39 žmonės. Tai buvo didžiausia nelaimė Honkongo vandenyse per pastaruosius 40 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.