Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.04 09:30

ES reikalauja nepriklausomo Odesos riaušių tyrimo

ELTA 2014.05.04 09:30

Europos Sąjungos (ES) pareigūnai paragino atlikti nepriklausomą Ukrainos Odesos mieste vykusių riaušių ir gaisro tyrimą, informuoja „Reuters“.

Europos Sąjungos (ES) pareigūnai paragino atlikti nepriklausomą Ukrainos Odesos mieste vykusių riaušių ir gaisro tyrimą, informuoja „Reuters“.

ES diplomatijos tarnybos išplatintame pranešime visos į Ukrainos krizę įsitraukusios pusės raginamos susilaikyti nuo skuboto Odesos įvykių vertinimo ir nenaudoti tragedijos „kurstant dar didesnę neapykantą, susiskaldymą bei beprasmį smurtą“.

„Visos politinės jėgos privalo prisiimti atsakomybę ir įsitraukti į taikų politinį dialogą krizei spręsti, – rašoma pranešime. – Daugybę gyvybių nusinešęs tragiškas įvykis privalo būti įvertintas nepriklausomu tyrimu, o už kriminalinius veiksmus atsakingi asmenys turi sulaukti teisingumo“.

Penktadienį Odesoje kilus riaušėms tarp Ukrainos vyriausybės šalininkų ir prorusiškai nusiteikusių asmenų, žuvo 4 asmenys. Riaušių metu kilęs gaisras Odesos profsąjungų rūmuose pražudė dar 38 žmones. Tai kol kas kruviniausias incidentas nuo vasarį Kijeve pasibaigusių protestų prieš tuometinį Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovyčių.

Ukrainos vyriausybė dėl Odesos riaušių kaltina Maskvą, tvirtindama, kad neramumus išprovokavo iš separatistinio Padniestrės regiono atsiųsti Rusijos agentai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi