Pasaulyje

2014.05.03 14:22

Slovjansko separatistai paleido ESBO inspektorius

BNS2014.05.03 14:22

Promaskvietiškų separatistų Ukrainos rytuose laikyti Europos karo stebėtojai šeštadienį paleisti į laisvę Slovjanske, pranešė Rusijos naujienų agentūra RIA, remdamasi Rusijos pasiuntiniu ESBO.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos stebėtojų grupė, pagrobta prorusiškų sukilėlių rytų Ukrainoje, buvo paleista šeštadienį po ilgiau nei savaitę trukusios nelaisvės neramiame Slovjansko mieste, pranešė ESBO.

ESBO patvirtino žinią apie septynių europiečių karinių stebėtojų paleidimą savo oficialioje paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

Anksčiau Rusijos naujienų agentūros citavo prezidento Vladimiro Putino specialųjį pasiuntinį, kuris sakė, kad „visi 12 žmonių, kurie buvo mano sąraše, buvo paleisti“.

Kol kas neaišku, kodėl pasiuntinys Vladimiras Lukinas kalbėjo apie 12 įkaitų.

Balandžio 25 dieną prorusiški kovotojai sučiupo ESBO stebėtojų grupę, kurią sudarė aštuoni Europos šalių piliečiai ir penki ukrainiečiai.

Vienas iš ukrainiečių – kaip manoma, grupės vairuotojas – buvo greitai paleistas.

Vėliau vienas švedas, sergantis cukriniu diabetu, irgi buvo paleistas dėl sveikatos būklės.

„Tai buvo geros valios humanitarinis aktas, ir esame labai dėkingi miesto šeimininkams“, – sakė V. Lukinas.

„Norėtume, kad tai lydėtų kiti humanitariniai veiksmai – įskaitant ginkluotų kovų nutraukimą“, – pažymėjo jis, išreiškęs viltį, kad konflikto šalys galiausiai susės prie derybų stalo.

ESBO inspektoriai buvo paleisti kitą dieną po to, kai Ukrainos armija pradėjo didelį puolimą prieš kovotojus Slovjanske. Per šią operaciją žuvo bent devyni žmonės, iš jų keturi kariai.

Vakarų šalys smarkiai spaudė paleisti stebėtojus; Vokietijos kanclerė Angela Merkel penktadienį pareiškė, jog tai būtų „svarbus žingsnis“ pastangose deeskaluoti šią krizę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.