Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.03 15:12

Katastrofa Afganistane: po purvo nuošliaužomis žuvo mažiausiai 2100 žmonių

BNS 2014.05.03 15:12

Afganistano šiaurės rytuose penktadienį nuošliaužai užgriuvus vieną atokų kaimą žuvo daugiau kaip 2100 žmonių, pareiškė šeštadienį provincijos gubernatoriaus atstovas.

Afganistano šiaurės rytuose penktadienį nuošliaužai užgriuvus vieną atokų kaimą žuvo daugiau kaip 2100 žmonių, pareiškė šeštadienį provincijos gubernatoriaus atstovas.

„Daugiau kaip 2100 žmonių iš 300 šeimų – visi negyvi“, – sakė šeštadienį naujienų agentūrai „Reuters“ Naweedas Forotanas , Badachšano provincijos gubernatoriaus atstovas spaudai.

Jungtinės Tautos dabar susirūpinusios daugiau kaip 4 tūkst. iš savo gyvenamų vietų pabėgusių žmonių likimu. Pasak pareigūnų, esama ir naujos nuošliaužos pavojaus.

Vietos gyventojai kastuvais rausia dumblą, ieškodami žmonių, užverstų didžiulių purvo ir akmenų srautų. Jungtinės Tautos (JT) patvirtino, kad žuvo 350 žmonių.

Gelbėtojai, kurie atvyko į katastrofos vietą šeštadienio rytą, pamatė milžinišką nuošliaužos mastą ir rado šimtus be namų likusių šeimų.

Provincijos pareigūnai sakė, jog dvi viena po kitos nuslinkusios nuošliaužos smogė Aab Bariko kaimui maždaug per valandą.

Kaimo gyventojai dalyvavo penktadieninėse pamaldose dviejose mečetėse, kai juos palaidojo purvo srautas, o antroji nuošliauža užgriuvo daugelį suskubusių į pagalbą.

„Mobilizuojamas atsakas dėl tų, kurie išgyveno, bet liko be pastogės, kai kurie partneriai jau yra vietoje, – sakoma jos pranešime. – (NATO karinė) Regioninė vadovybė šiaurėje palaiko ryšį su Afganistano nacionaline armija dėl paieškos ir gelbėjimo darbų.“

Badachšanas yra atoki kalnuota provincija šiaurės rytų Afganistane, besiribojanti su Tadžikistanu, Kinija ir Pakistanu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi