Pasaulyje

2015.02.14 17:02

Už N. Sarkozy paskaitą siūloma beveik milijonas litų

„Lietuvos rytas“ 2015.02.14 17:02

Ketvirtis milijono eurų už valandą. Tiek buvusiam Prancūzijos prezidentui Nicolas Sarkozy siūlo JAV bankininkai. Iš politikos pasitraukusių veikėjų žingsniai į verslą dažniausiai yra įprastas dalykas.  

Ketvirtis milijono eurų už valandą. Tiek buvusiam Prancūzijos prezidentui Nicolas Sarkozy siūlo JAV bankininkai. Iš politikos pasitraukusių veikėjų žingsniai į verslą dažniausiai yra įprastas dalykas.

Prancūzijos leidinio „Le Canard Enchaine” žiniomis, JAV bankininkystės milžinas „Morgan Stanley” vilioja N.Sarkozy neblogai užsidirbti.

Antrajai kadencijai neperrinktam veikėjui žadamas 250 tūkstančių eurų (863 tūkst. litų) atlygis vos už vieną sugaištą valandą: 45 minučių paskaitą ir 15 minučių pozavimą fotografams.

Ar N.Sarkozy priims šį pasiūlymą – dar neaišku. „Kaip „galvų medžiotojas” aš visiškai suprantu motyvus, kodėl kompanija gali išleisti tokius pinigus už paskaitą ekonomikos tema.

Tačiau Prancūzijoje tai vargu ar gali būti suprasta. Buvęs prezidentas tikrai negalės pasigirti tokiu sandoriu, nes tai labai pakenktų jo įvaizdžiui visuomenėje”, – aiškino rinkodaros ir reklamos kompanijos „CofAnim” vadovas Nicolas Teilas.

Juolab kad pats N.Sarkozy kol kas neatsikratė kaltinimų korupcija šleifo. Iki šiol tebeįtariama, kad jis galėjo imti pinigus iš turtingiausios Prancūzijos moters – „L’Oreal” savininkės Lilian Bettencourt.

Tačiau, šiaip ar taip, amerikiečių siūlomi pinigai – nemenki, ir viskas legalu. Juolab kad tarnaudamas Prancūzijai jis uždirbdavo „vos” 17 tūkst. eurų per mėnesį, tad bankininkai siūlo tiek, kiek jis gaudavo per 14 mėnesių.

Sutikęs su sandoriu N.Sarkozy galėtų pasekti kitų politikų pėdomis. Antai 2007 metais iš Didžiosios Britanijos premjero posto pasitraukęs Tony Blairas spėjo įsigyti 6 namus, keliauja po pasaulį privačiu lėktuvu, o jo metų pajamos siekia 20 mln. svarų (per 87 mln. litų).

Mat, be kitos veiklos, jis sutiko dirbti JAV investicijų banko „JP Morgan” prižiūrėtoju. Už tai per metus jam atseikėjama 2,5 milijono svarų.

Atvejų, kai buvę politikai susideda su verslo milžinais, nemažai. 2005 m. Vokietijos kanclerio postą užleidęs Gerhardas Schröderis sutiko vadovauti dujotiekio „North Stream” valdybai.

Pakvipo labai rimtu interesų konfliktu, mat dar būdamas Vokietijos vadovu jis aktyviai rėmė šį „Gazprom” pradėtą projektą.