Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.02 09:12

NATO: aljansas bus priverstas Rusiją vertinti kaip priešininkę

DELFI.lt 2014.05.02 09:12

NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Alexanderis Vershbow įsitikinęs, jog Šiaurės Atlanto aljansas bus priverstas vertinti Rusiją daugiau kaip priešininkę, nei kaip partnerę, skelbia unian net.

NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Alexanderis Vershbow įsitikinęs, jog Šiaurės Atlanto aljansas bus priverstas vertinti Rusiją daugiau kaip priešininkę, nei kaip partnerę, skelbia unian net.

„Akivaizdu, kad rusai paskelbė NATO savo priešininke, todėl mums taip pat teks pradėti Rusiją vertinti jau ne kaip partnerę, o greičiau kaip priešininkę“, – samprotauja A. Vershbow, kurį cituoja vietos žiniasklaida.

„Mes su Rusija skirtingai žvelgiame į tai, kokia turi būti saugumo sistema Europoje“, - pareiškė NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas. Jis pažymėjo, kad aljansas ketina „apginti Rusijos kaimynystėje esančių valstybių suverenitetą ir teisę į laisvą pasirinkimą“ ir apkaltino Rusiją tuo, jog ji „mėgina atstatyti savo hegemoniją ir apriboti jų (kaimyninių valstybių, red.) suverenitetą, prisidengusi rusiško pasaulio gynimo pretekstu“.

A. Vershbow tokių pokyčių santykiuose tarp NATO ir Rusijos priežastimi įvardijo įvykius Ukrainoje.

NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas pranešė, kad aljansas svarsto galimybę dislokuoti papildomas pajėgas Rytų Europoje nuolatiniam buvimui arba rotacijos principu, taip pat siekiant sustiprinti Baltijos šalių saugumą.

„Mes norime būti tikri, kad galime ateiti šioms valstybėms į pagalbą tuo atveju, jeigu kils kokia nors grėsmė, net jeigu ir netiesioginė“, –tvirtina A. Vershbow.

Anksčiau šią savaitę Estijos Emario karinių oro pajėgų bazėje nusileido keturi Danijos karališkųjų karinių oro pajėgų naikintuvai F-16. Vykdant NATO misiją danai keturis mėnesius patruliuos Baltijos šalių oro erdvėje. Antroji šios misijos dalis vykdoma Lietuvoje, Zoknių oro bazėje, kur patruliuoja lenkų ir britų pajėgos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi