Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Odesoje padegti rūmai, pranešama apie dešimtis žuvusiųjų

BNS, ELTA, DELFI.lt, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Pietų Ukrainos Odesos mieste po riaušių tarp proukrainietiškų ir prorusiškų grupių padegtas profsąjungų pastatas, pranešama apie dešimtis žuvusiųjų gaisre.

Pietų Ukrainos Odesos mieste po riaušių tarp proukrainietiškų ir prorusiškų grupių padegtas profsąjungų pastatas, pranešama apie dešimtis žuvusiųjų gaisre.

22.50 val. Odesoje degė rūmai, pranešama apie dešimtis žuvusiųjų

Kaip portalui unian.net iš Odesos pranešė proukrainietiški aktyvistai, jie Kupikovo aikštėje sunaikino separatistų stovyklą, o šie užsibarikadavo Profesinių sąjungų rūmų pastate.

Aplink pastatą susirinkusi minia, kuri prorusišką gaują persekiojo nuo miesto centro, ėmė padeginėti pastatą Molotovo kokteiliais.

Portalo unian.net korespondentas pranešė, kad gelbėdamiesi nuo gaisro žmonės ėmė šokinėti per išdaužtus langus.

Iš pastato prorusiški separatistai šaudė iš kovinių ginklų. Į įvykio vietą atvyko gelbėtojai – greitosios pagalbos automobiliai, milicija ir specialiųjų pajėgų grupė, kuri sulaikė keletą separatistų.

Remiantis policijos informacija, aukų skaičius išaugo iki 38. 30 žmonių žuvo apsinuodiję anglies monoksidu, dar 8 iššoko per langus gelbėdamiesi nuo ugnies. Anot policijos atstovo, į medikus pagalbos kreipėsi 50 žmonių, iš jų 10 policininkų.

Portalas unian.net praneša, kad gaisrą pavyko užgesinti.

21.00 val. Odesoje pranešama apie keturis žuvusius

Naujausiais duomenimis, žuvusiųjų Odesoje skaičius pasiekė keturis. Taip pat pranešama apie dešimtis sužeistųjų, tarp kurių 3 pašauti milicijos pareigūnai ir trys žurnalistai, skelbia unian.net.

18.00 val. Slovjanske Ukrainos karius stabdo civiliai

Trečią kartą Rytų Ukrainos Slovjansko miesto kontrolę perimti bandančią Ukrainos kariuomenę sustabdo aplinkinių kaimų gyventojai. Daugelis tiki, kad puola fašistai ir „Dešinysis sektorius“. Kijevo valdžia teigia, kad pavyko perimti Slovjansko televizijos bokštą ir, nepaisant aršaus pasipriešinimo, dešimt patikrinimo punktų. Anksčiau kariuomenei pavykdavo užimtus punktus išlaikyti vos kelias valandas.

„Per dabartinį operacijos etapą pavyko užimti visus įtvirtintus atraminius punktus ir kontrolės postus aplink Slovjansko miestą“, – sakė Aukščiausiosios Rados pirmininkas, laikinasis šalies prezidentas Oleksandras Turčynovas kreipdamasi į tautą penktadienį.

„Puolimas tęsiasi“, – pažymėjo O. Turčynovas.

Jis vėl pakartojo, kad „pagrindinis tikslas – apginti žmones ir neleisti, jog būtų aukų tarp gyventojų“

Per antiteroristinę operaciją žuvo „daug sukilėlių“, sakė prezidentas ir patvirtino, kad gyvybes prarado ir du Ukrainos kariai.

„Nusikaltėliai patyrė didelių nuostolių: daug nukautų sužeistų ir areštuotų“, – sakė O. Turčynovas, bet konkrečių skaičių nepateikė.

„Labai gaila, bet turime informacijos apie du žuvusius ir septynis sužeistus mūsų karius“, – pabrėžė O. Turčynovas.

„Aš kreipiuosi į Rusijos Federacijos vadovybę: nutraukite isteriją dėl Ukrainos įvykių; liaukitės grasinę ir gąsdinę“, – dar pridūrė jis.

Tuo metu Slovjansko vadinamosios savigynos pajėgos tvirtino, kad Ukrainos jėgos struktūroms pavyko užimti tik dvi gatves priemiesčiuose, o kitas miesto dalis kontroliuoja liaudies savanorių kariuomenė.

Kaip praneša BBC, O.Turčynovas dar sakė, kad naktį grupė ginkluotų diversantų mėgino prasiskverbti į Ukrainos teritoriją, bet Ukrainos pasieniečiai privertė juos grįžti atgal.

17.19 val. Rusija šaukia skubų JT Saugumo Tarybos posėdį

Penktadienį Rusija šaukia skubų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį dėl Ukrainos ginkluotųjų pajėgų "baudžiamosios operacijos" Slovjanske, žurnalistams pranešė Rusijos nuolatinės atstovybės prie JT spaudos tarnybos vadovas Aleksejus Zaicevas, informuoja "RIA Novosti".

Penktadienį anksti rytą Ukrainos kariuomenė Slovjanske pradėjo plataus masto antiteroristinę operaciją prieš prorusiškus separatistus. Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, jog, pradėdamas baudžiamąją operaciją Ukrainos pietryčiuose, Kijevo režimas palaidojo viltį, kad bus realizuoti Ženevos susitarimai.

17.07 val. Odesoje per susirėmimą nušautas žmogus

Šimtai prorusiškų aktyvistų su lazdomis ir šalmais penktadienį Pietų Ukrainos Odesos uostamiestyje puolė mitingavusius už nacionalinę vienybę, – pastarųjų buvo apie pusantro tūkstančio žmonių, pranešė žurnalistai.

Vienas žmogus mirė nuo šautinių sužalojimų.

„Per susirėmimą buvo naudojami akmenys, Molotovo kokteiliai, sprogstamieji įtaisai..., vienam peršautas dešinysis plautis. Nelaimingasis mirė, greitosios pagalbos mašinai nespėjus atvažiuoti“, – patvirtino Vidaus reikalų ministerija ankstesnį Odesos žiniasklaidos pranešimą, kad vienas mitingo už Ukrainos vienybę dalyvis žuvo.

Milicija įsikišo stengdamasi sutrukdyti smurtui, dėl kurio dešimtys žmonių iš abiejų stovyklų buvo sužeisti. Pasak liudininkų, buvo sužeistas taip pat mažiausiai vienas milicininkas.

Į Odesos centre surengtą mitingą susirinko keli tūkstančiai Ukrainos vienybės šalininkų ir futbolo klubo „Černomorec“ aistruolių.

Jiems sutrukdyti atėjo keli šimtai prorusiškų aktyvistų, įvyko susirėmimas.

Odesoje, kurioje gyvena maždaug milijonas žmonių, iki šiol beveik nebuvo tokių neramumų, kurie krečia Rytų Ukrainą.

Tačiau šis miestas yra netoli sienos su Moldova ir jos separatistiniu Padniestrės regionu, kur nuo trumpo 1992 metų karo yra dislokuotos Rusijos pajėgos.

Vakarų remiama Ukrainos vyriausybė kaltina Rusiją sukilimo jos teritorijoje kurstymu.

Pirmadienį dešimtys prorusiškų banditų su lazdomis, plytomis ir peiliais atakavo proukrainietišką mitingą Donecke Rytų Ukrainoje, buvo sužeista 14 žmonių.

14.41 val. Vokietija: Ukrainoje pagrobtų ESBO stebėtojų drama pasiekė kritinę stadiją

Pastangos išlaisvinti grupę tarptautinių stebėtojų, kuriuos Rytų Ukrainoje įkaitais laiko prorusiški separatistai, pasiekė lemiamą etapą, penktadienį pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris.

Kalbėdamas su žurnalistais po derybų su Šveicarijos diplomatijos vadovu Didier Burkhalteriu, F. W. Steinmeieris sakė negalintis plačiau pakomentuoti pastangų išlaisvinti tuos vyrus, nes dabar yra „itin jautri stadija tebevykstančiose derybose“.

Griežtos neutraliteto politikos besilaikanti Šveicarija šiuo metu pirmininkauja Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO), kuri pasiuntė savo stebėtojus į Ukrainą prižiūrėti, kaip laikomasi praeitą mėnesį Ženevoje pasirašytos keturšalės taikos sutarties, kurią prorusiški sukilėliai atmetė.

Šveicarijos vyriausybė siekia padėti sumažinti įtampą Ukrainos krizėje, dėl kurios Vakarų šalių santykiai su Rusija pašlijo labiausiai nuo Šaltojo karo. „Mūsų tikslas – besąlyginis įkaitų Slovjanske paleidimas“, – sakė D. Burkhalteris.

Praeitą penktadienį separatistų kontroliuojamame rytiniame Slovjansko mieste buvo pagrobti iš viso aštuoni ESBO stebėtojai, tarp jų – keturi Vokietijos piliečiai. Sekmadienį vykusioje spaudos konferencijoje jie buvo įvardyti kaip „karo belaisviai“, o Vokietija pareiškė, kad ta konferencija buvo „atgrasus“ renginys.

Vienas iš ESBO stebėtojų – švedas, kuris, kaip teigiama, serga cukralige, buvo paleistas. Sukilėliai taip pat sučiupo keturis ESBO atstovus ukrainiečius, tačiau nuo to laiko apie juos neturima jokių žinių.

13.32 val. Sulaikyti keturi teroristai

Ukrainos Gynybos ministerija praneša, kad separatistų patikros punkte prie Slovjansko sulaikyti keturi žmonės, galintys būti susiję su karinių pajėgų malūnsparnių apšaudymu.

12.46 val. 12.43 val. Separatistai bandė užgrobti traukinį Maskva-Mariupolis

Diversantai Slovjanske bandė užimti keleivinį traukinį, važiavusį iš Maskvos į Mariupolį, praneša D. Tymčukas savo „Facebook“ puslapyje.

12.24 val. Kremlius: Ukrainos pajėgų puolimas sudavė galutinį smūgį taikos sutarčiai

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas penktadienį pareiškė, kad Ukrainos karinis puolimas prieš prorusiškus sukilėlius šalies rytuose tapo galutiniu smūgiu strigusiai taikos sutarčiai, turėjusiai padėti sumažinti įtampą kaimyninėje šalyje.

„Tuo metu, kai Rusija deda pastangas deeskaluoti ir išspręsti šį konfliktą, Kijevo režimas pasiuntė karines oro pajėgas prieš taikias gyvenvietes, pradėjo baudžiamąjį reidą, faktiškai pribaigdamas paskutines viltis, kad bus įmanoma įgyvendinti Ženevos susitarimus“, – Rusijos naujienų agentūros citavo Kremliaus atstovą Dmitrijų Peskovą.

12.08 val. Ukrainos saugumas: veikia aukštos kvalifikacijos karo specialistai

Ukrainos Saugumo tarnybos Kovos su terorizmu centras pranešė, kad karinį sraigtasparnį ties Slovjansku numušė aukštos kvalifikacijos užsienio karo specialistai, skelbia unian.net. Anot pranešimo, gegužės 2 dieną, Slovjansko kombinuotų pašarų gamyklos rajone buvo priverstas nutūpti Ukrainos Ginkluotųjų pajėgų sraigtasparnis Mi-24, kuris skrido poroje. Antrasis sraigtasparnis buvo numuštas. Vienas pilotas žuvo, kitas paimtas į nelaisvę. Nustatyta, kad sraigtasparnis numuštas keliais nešiojamos oro gynybos raketinės sistemos paleidimais.

12.07 val. Skelbiamas ultimatumas separatistams

Ukrainos Vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas paragino separatistus sudėti ginklus, palikti administracinius pastatus ir paleisti įkaitus, praneša liga.net. A. Avakovas paskelbė Kovos su terorizmu centro reikalavimus ginkluotiems separatistams: nedelsiant atiduoti ginklus, nedelsiant paleisti visus įkaitus, palikti visus užgrobtus administracinius pastatus, nutraukti riaušes ir pogromus. Šią žinią išplatino Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

12.06 val. D. Tymčiukas: į Ukrainą skrenda V. Putino žmogus

Grupės „Informacinis pasipriešinimas“ operatyviniais duomenimis, į Ukrainą atvyksta aukštas Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Vladimiras Lukinas, kuris iki 2014 metų kovo ėjo Rusijos žmogaus teisių komisaro pareigas. Kartu su juo užsakomuoju reisu į Donecką atskrenda dar keli Maskvos atstovai, skelbia unian.net.

11.32 val. Ukrainos separatistai paliko Luhansko prokuratūros pastatą

„Prokuratūros pastatas apleistas po įvykusių derybų“, – rašoma prokuratūros spaudos tarnybos išplatintame pranešime.

10.55 val. Kovotojai apšaudė sraigtasparnį, kuriuo į Slovjanską skrido medikai

Kovotojai apšaudė Ukrainos valstybinės nepaprastųjų padėčių tarnybos sraigtasparnį, kuriuo skrido medikų brigada. Vienas iš medikų sužeistas. Medikai vyko suteikti pagalbos ir evakuoti žmonių, praneša unian.net.

10.36 val. Gynybos ministerija praneša, kad numušti du Ukrainos vyriausybinių pajėgų sraigtasparniai, žuvo du kariai

08.47 val. Prorusiški protestuotojai užėmė Donecko prokuratūrą

Vieno Ukrainos milicininko smūgio gumine lazda užteko įaudrinti miniai, apsupusiai prokuratūrą pietrytiniame Donecko mieste – po pusvalandžio ant pastato jau buvo iškelta Rusijos vėliava.

Šturmas buvo trumpas, bet audringas: prorusiški protestuotojai svaidė Molotovo kokteilius ir akmenis į milicininkus, kurių buvo daug mažiau. Pareigūnai atsakė leisdami ašarines dujas ir sprogdindami kurtinamąsias granatas.

Prokuratūros užėmimas Donecke, kur sukilėliai jau kontroliuoja kelis kitus pastatus, dar kartą pademonstravo provakarietiškos Kijevo vyriausybės neįgalumą sustabdyti judėjimą, kuris grasina suskaldyti šalį.

07.59 val. Teroristai neatmeta galimybės, kad įkaitai iš UST bus keičiami į separatistus

Donecko srityje pagrobti trys Ukrainos saugumo tarnybos specialiosios paskirties pareigūnai jau penktadienį, gegužės 2 dieną, gali būti iškeisti į separatistus, skelbia unian.net.

Apie tai kalbėdamas telefonu su ITAR-TASS pranešė vadinamosios Donecko liaudies respublikos vyriausybės vienas pirmininkų Denisas Pušilinas.

„Gali būti, kad jau gegužės 2 dieną trys UST pareigūnai bus iškeisti į tris mūsų aktyvistus“, - pranešė D. Pušlinas.

Balandžio 27 dieną buvo pranešta, kad Donecko srities liaudies aktyvistai Donecko srityje pagrobė iš Kijevo atvykusius tris Ukrainos Saugumo tarnybos specialiosios paskirties dalinio pareigūnus.

Donecko liaudies respublikos atstovų teigimu, grupė, kurią sudarė papulkininkis, majoras ir kapitonas, siekė žvalgyti ir pagrobti vieną iš Donecko savigynos lyderių.

07.58 val. Ukraina grįžta prie šauktinių kariuomenės

Ukraina grįžta prie šauktinių kariuomenės, siekdama atremti prorusiškų sukilėlių stiprėjimą šalies rytuose, sakoma ketvirtadienį laikinojo prezidento Oleksandro Turčynovo paskelbtame įsake, kuris įsigaliojo nuo jo paskelbimo dienos.

Šis žingsnis buvo atliktas „atsižvelgiant į blogėjančią padėtį rytuose ir pietuose ... stiprėjančią prorusiškų ginkluotų dalinių galią ir viešųjų administracinių pastatų užėmimą ... keliantį grėsmę teritoriniam vientisumui“, – sakoma O.Turčynovo biuro pranešime.

Ukrainos parlamentas balandžio 17 dieną nubalsavo „rekomenduoti laikinajam prezidentui nedelsiant atnaujinti šaukimą į Ukrainos ginkluotąsias pajėgas“, siekiant „sustiprinti Ukrainos gynybos pajėgumus dėl Rusijos Federacijos agresijos“.

Ukraina jaunuolių privalomosios karinės tarnybos atsisakė šiais metais pagal įstatymą, kurį 2013 metais priėmė Kremliaus palaikomas prezidentas Viktoras Janukovyčius, vasarį galiausiai pabėgęs į Rusiją, įsiplieskus masiniams provakarietiškų jėgų protestams.

Ukrainos ginkluotąsias pajėgas šiuo metu sudaro 130 tūkst. karių. Mobilizavus atsargos karius, kariuomenė gali būti padidinta iki maždaug 1 mln. karių.

Sprendimas grįžti prie šauktinių kariuomenės buvo priimtas po to, kai O.Turčynovas pareiškė, kad Vakarų šalių palaikoma Kijevo vyriausybė „bejėgė“ sustabdyti prorusiškų separatistų tęsiamą vyriausybinių pastatų užiminėjimą šalies rytuose.

Vakarų šalys ir Kijevas įsitikinę, kad tuos neramumus kursto Rusija, siekdama destabilizuoti padėtį kaimyninėje šalyje prie gegužės 25 dieną planuojamus Ukrainos prezidento rinkimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi