Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.01 20:23

Donecke užimta prokuratūra, Ukraina atnaujina mobilizaciją

BNS, DELFI.lt, 15min.lt 2014.05.01 20:23

Ukrainos Rytuose nesiliaujant konfliktams, šalies prezidento pareigas einantis Oleksandras Turčynovas atnaujino karinę mobilizaciją, skelbia BBC.

Ukrainos Rytuose nesiliaujant konfliktams, šalies prezidento pareigas einantis Oleksandras Turčynovas atnaujino karinę mobilizaciją, skelbia BBC.

Tokių veiksmų imtasi po to, kai teroristai Donecke atakavo prokuratūros pastatą.

Ukraina kaltina Rusiją dėl daugybės valstybės pastatų Rytų Ukrainoje užėmimo. Maskva tai neigia. Tačiau apie 40 tūkst. jos karių yra dislokuoti netoli rytinės Ukrainos sienos.

O.Turčynovas trečiadienį pripažino, kad Ukrainos pajėgos buvo „bejėgės“ prieš teroristus kai kuriose šalies vietose. Jo teigimu, pagrindinis tikslas yra užtikrinti, kad neramumai neplistų. Ketvirtadienį prezidentūros išplatintame pranešime teigiama, kad atsižvelgiant į situaciją, kai ginkluotų prorusiškai nusiteikusių žmonių būriai užgrobinėja valstybinius pastatus, kyla pavojus Ukrainos teritoriniam vientisumui. Dėl to įvedama mobilizacija.

Ukraina turi apie 130 tūkst. profesionalių karių ir apie 800–900 tūkst. rezervistų. Privalomosios karinės tarnybos Kijevas atsisakė 2013 m. buvusio prezidento Viktoro Janukovyčiaus sprendimu.

Donecke užimta prokuratūra, yra sužeistų

Donecke prorusiškos jėgos sėkmingai šturmavo ir užėmė prokuratūros pastatą. Šturmas prasidėjo prokuratūrą apsupus kelių tūkstančių žmonių miniai. Priešakinės gretos puolė pareigūnus. Lenkijos radijas TOK FM skelbia, jog riaušininkus sulaikyti mėginę pareigūnai pasidavė ir atidavė savo priešriaušinius skydus. Juos prorusiški šturmo organizatoriai demonstratyviai sumetė aikštėje.

Tuo metu unian.net informuoja, jog tarp pareigūnų yra sužeistų. Iki šturmo prorusiška minia „apšilinėjo“ Donecke nuiminėdama Ukrainos vėliavas. Taip buvo „švenčiama“ Tarptautinė darbo diena.

Tiesioginė transliacija iš Donecko

Slovjansko separatistai paleido du karius

Ukrainos rytinį Slovjansko miestą kontroliuojantys prorusiški separatistai pranešė paleidę du iš trijų sučiuptų Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) specialiųjų pajėgų dalinio „Alfa“ narių mainais į Kijeve suimtus separatistus. Tuo metu Donecke vėl neramu – užimtas prokuratūros pastastas.

„Sugebėjome susitarti iškeisti du specialiųjų operacijų dalinio pareigūnus į mūsų šalininkus. Tuomet juos paleidome“, – naujienų agentūrai „Interfax“ telefonu sakė vienas sukilėlių atstovas. Paleisti kariai pažadėjo nebedalyvauti jokiose karinėse operacijose Pietryčių Ukrainoje, pridūrė jis.

Trys „Alfa“ ir SBU nariai buvo sučiupti prorusiškų aktyvistų netoli Slovjansko esančiame Horlivkos mieste balandžio 26 dieną. Pasak SBU, tie pareigūnai buvo pasiųsti

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi